Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaviszony megszűnése után...

Munkaviszony megszűnése után van különbség az egyéni TB fizetés szempontjából a 4 órás bejelentés és a 8 órás bejelentés között?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam pár napja, hogy ha a munkavállaló legutóbbi munkahelyén a bejelentés meghaladta a 45 napot, akkor a szerződésbontás után 45 napig nem kell TB-t fizetni, majd a 46. naptól már egyénileg igen. A koronavírussal, , járó" munkanélküliség engem is utolért sajnos. 2020 január 28-án lettem 4 órára bejelentve és március 24-én pedig kijelentve közös megegyezéssel. Ez 41 munkanapot jelent. Most ápr.6 van, egyelőre nem mentem el munkanélkülire, erősen reménykedem és próbálkozom, hogy valahonnan visszajelezzenek. Kérdésem ezek után az volna, hogy az én esetemben is van 41 nap ,,türelmi idő", vagy mivel csak 4 órában voltam bejelentve, így megfeleződik kb 20 napra? Vagyis van összefüggés ebben a tekintetben a 8 órás bejelentés és a 4 órás bejelentés között?

2020. ápr. 6. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nincs különbség.
2020. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!