Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem becsülik meg a munkaerőt? Miért adnak ilyen alacsony fizetéseket és miért nem fizetnek sokkal többet egy szakmunkásnak mint egy betanítottnak? Például Angliában így van.

Figyelt kérdés

Azt érik el ezzel, hogy már nem is érdekel mit dolgozom, mert ugyse lesz több a fizetés.

Nekem olyannak tűnik mint a kommunizmus...bár nem éltem akkor.


2020. ápr. 8. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
A cégeknél jellemzően alku tárgya a fizetés. Nem a végzettség határozza meg a fizetésedet, hanem közvetve (részben) saját magad.
2020. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Én eddig csak órabérben voltam, és azt mondta a főnök mindegy ki mennyit dolgozik, ugyanannyit kap...jó hozzáállás.
2020. ápr. 8. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell ott dolgozni, amíg meg van aki megcsinálja annyiért, miért adnának többet?
2020. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Angliában is általában minimál bért keresnek persze tisztelet a kivételnek de kivétel Magyarországon is van.
2020. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán ez volt a tapasztalatom...főleg építóiparban nagyon jól keresnek Angliában.
2020. ápr. 10. 16:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Amerikaban is jobban keresz egy szakmunkas mint egy betanitott munkas.

Magyarorszagon nem is akartak bejelenteni engem rendesen a vallalkozok mint szakmunkast. Ez csak egy bevalt szokas. Allitolag mar jobban fizetnek mint nehany eve de az elott alig akartak fizetest emelni.

2020. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem adnak több fizut a nyugati árak mellé? Mert sajnos magyarország egy gyarmat.
2020. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!