Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Beleőrülök a közigazgatásba....

Beleőrülök a közigazgatásba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnálatos módon igazgatás szervezőként végeztem mivel állami helyre nem fértem be se a jogra, se a közgázra. KB 3,5 éve dolgozom a közigazgatásban. Dolgoztam kisvárosi, nagyvárosi önkormányzatban, kormányzati intézményben, most is kormányhivatalnál dolgozom, de egyre jobban kezdek beleőrülni. A belterjes rendszer, a sok Mancika meg Ilike, a 0 szakmai fejlődés, a 0 hasznos tudás, a sok unalmában panaszkodo, áskálódó kolléga, akik ráadásul átlagban 20 évvel idősebbek nálam, szóval még közös témák sincs. Ezek mind kiakasztók. A munkám is hót egyszerű, semmi kihívás nincs benne. Egyszerűen érzem, hogy sorvad az agyam, pusztulnak az agysejtjeim, hogy nem haladok semerre előre. Szuicid gondolataim vannak néha, sokszor még azt érzem, hogy ennél még a munkanélküliség is jobb, mert attól legalább nem őrülök meg. Lelkesen érkeztem a közigazgatásba, de mára minden motivációm elpárolgott. Szerencsére levelezőn elkezdtem tanulni a közgázon, de még csak első éves vagyok. Ha meg kell várnom, míg azt elvégzem akkor megorulok. Van esélyem otthagyni ezt a lepratelepet és valami normális munkát kapni, meg úgyis, hogy ennyi közigazgatási "tapasztalat" van mögöttem? Elkepesztoen vágyom rá, hogy valami normális munkahelyen, pl. egy multinál végezzek valami szellemi termelő munkát, aminek haszna van. Azt se bánom ha 40 óránál jóval többet kell dolgozni.

2020. ápr. 9. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Ha azt hiszed, hogy a versenyszférában mindenkinek a munkája csupa kaland és izgalom, nagyot fogsz csalódni. A multikat úgy képzeld el, mint gyárakat! Annyi a különbség, hogy szellemi dolgozóként neked nem kerékanyákat kell ellenőrizni, hanem például azt, hogy a szerződések alá vannak-e írva. Most kicsit sarkítottam, de igen sok diplomás munkához nincs szükség különleges ismeretekre, egy értelmesebb embert 1-2 hónap alatt be lehet tanítani, és kezdhet termelni. Akárhogy is, ha ennyire rosszul vagy, kérj beutalót a pszichiátriára!
2020. ápr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól fizetnek örülj neki
2020. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a fizetés az elég közepes, se nem jó, de rossz sem. De a járvány miatt valószínű most egy ideig nem fogunk fizetés emelést kapni. A multikkal össze vetési alapom nincs, viszont azert az különbség, hogy ott sokkal kevesebb a holtidő, ismerőseim elmondása alapján. Illetve 26 évesen nem bánnám, ha nem 50-60 éves nők között tölteném az időmet akik vagy panaszkodnak egész nap, vagy olyan dolgokról beszélnek amiket abszolút nem érdekelnek.
2020. ápr. 9. 10:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egy fülhallgatót tudok javasolni.
2020. ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Addig orulj amíg ott vagy mert kint nem mondom h rosszabb de estenkent a kizsigerelt agytekervenyeidtol orulnel ha bezuhannal az agyikodba. Szellemi fel hullakent sem moka az elet ahol mindent rendszerek ellenoriznek teljesitesi minositesi ráta van. Elvarjak a profizmust egy sima adminisztratortol is. Beulsz a gep ele reggel s kb azt se tudod melyik emailt old meg elobb pioritasok vannak s folyamatosan dolgozni kell tobb fele ugyeket vinned. Nem monoton az biztos viszont idegorlo estere agyad nem marad reggel mar azzal kellsz h milyen emailek jottek mit hogyan kell megoldani es nem tol tol tol ig van munkaido hanem az sokkal tobb. Igaz a civil cegek tobbsege meg is halalja egy evvegi premiummal vagy bónuszokkal a munkavegzest de dolgozni kell szo szerint. En mar hala nem vok benne en is kozrobot vok es lelazulok az itteni munkaba az eddigi melohelyekhez kepest. Kiegett aggyal borultam az agyba mindennap. Elore lepni annyira nem akarok mar. Ha nagyon ram jon az agyfasz elfoglalom magam mindig. Ne akarj multit bar mindenkinek mas a pioritas. En beleuntam eleg volt.
2020. ápr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs az irasert de egy ujjal potyogtem
2020. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!