Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Titeket hogy érint anyagilag...

Titeket hogy érint anyagilag a koronavírus?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon csak azt olvasom, hogy mekkora munkanélküliség meg éhínség lesz.


De a környezetemben senki nincs, aki elvesztette emiatt az állását vagy csökkentették a munkabérét.

Én is ugyanannyi pénzért otthonról dolgozom. Őszintén most rengeteget megspórolok benzinen, bérleten, szórakozáson, gyorskaján.


Ti ismertek olyat, aki elvesztette állását? Szerintetek tényleg valós, hogy rengeteg munkanélküli lesz vagy csak a "szokásos" mennyiségű elbocsátások mennek most is, amiket most a járvány indított be?



2020. ápr. 10. 19:06
1 2 3 4 5
 1/47 Estádio de Felchút ***** válasza:
73%

ugyanannyi a lóvém, jó fizum van :)

igazából egy embert sem ismerek, aki vájruszos, de rengeteget, akit kibäsztak

itt az oldalon is sokan sírnak, olvasgass vissza

2020. ápr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
94%

A volt munkahelyemen (egy miskolci üzemben) durva tisztogatás volt, minden köcsönözött munkaerőtől, gyakornoktól, kidobható embertől megváltak illetve van ismerősöm, aki mezőgazdaságban gyakorlatilag azonnal vált munkanélkülivé.


Nekem most eleve nem volt munkám alkalomszerű szerződéseken dolgozom külföldön, viszont most úgy számolok, hogy a kövekező 12 hónapban ilyen munkám egyáltalán nem lesz vagyis vagy kibekkel ezt az egy évet vagy valami teljesen mást kell elkezdenem.

2020. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
88%

Hát lássuk:

1. Magánvállakozó, szünetelteti az üzletét, mert 0 forgalommal volt 3 héten keresztül

2. 8-ról 6 órára csökkentették a bejelentését, fizetése még nem csökken, de ha megcsappan nagyon az eladás, fizetetlen szabadság határozatlan ideig

3. Most kezdett volna kávézóba, de a járvány miatt hamarabb bezárt a kávézó. Otthon ül.

4. Gyorséttermi menedzser, saját bére picit csappant, többi dolgozók bére háromnegyedére, felére.

5. Gyári dolgozó, leállt teljesen a termelés, fizetetlen szabadság.


Én szerencsére közszférában dolgozom, van meló. Nincs változás.

2020. ápr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
82%

Én is itthonról dolgozom, ugyanannyi a fizum, biztosnak tűnik az állásom. Ugyanígy vagyok vele, hogy csomót spórolok, mert kb. kizárólag kajára megy a pénz.

De eléggé mázlistának tartom magam, mert ugyan személyesen senkit nem ismerek, akit kirúgtak volna, ugyanakkor látható, hogy ez nem 2 percig fog tartani, és még sokkal súlyosabb lesz, mint amit eddig láttunk.

2020. ápr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
91%
Azt lefelejtettem, hogy a cég a megmaradt fizikai és szellemi munkavállalói nagy részét hazaküldte 40%-os fizetés mellett, illetve elrendelt egy hét kötelező szabit is. Szóval ja... legalább 100 embert tudnék mondani, akit elég keményen érint a dolog.
2020. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
64%
Héló , ez meg csak a kezdet . Meló penz szektor sok helyen kifulladt . 2 honapja több 100 emberrel beszelek folyamatosan de nincs fertőzött . Ez gyanús , lesz meg pár elmegy ez a műbalhe de semmi srm lesz a régi . Euró lassan 400 Ft , árak egekben , az emberek ki vannak faradva rettegnek . Ez nem természetes .
2020. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
87%
Az is lemaradt, hogy a közjegyzőnél dolgozó ismerősöm mostantól csak heti 3 napot dolgozik a maradék az szabiból megy. Tehát ebben a pillanatban még ugyanazt a fizut kapja, de fogy a szabija és a levegőben lóg, hogy meg fognak válni egy-két embertől.
2020. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
55%

Én profitálok belőle - most még "kivárás van" (mint várostromnál ágyúzáskor, amikor senki sincs a bástyán).


Aztán indítok vállalkozást, mert lesz értelmes munkaerő, és a konkurencia "most harcol, később összeszedi magát" azaz nem hátráltatnak.


Másrészt régiség kereskedelemmel foglalkozom, és jó, mert több lesz az eladás (lekerülnek a falról a családi festmények), vevő meg lesz, mert azoknak mindig van pénzük.

2020. ápr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
88%

Boltban dolgozok. 20 helyett 15 órakor zárunk. 12 helyett 6 óra naponta. Fele fizetés...

Igyekszünk szabival megoldani. De nem tart ki sokáig. Max 2 hónap.

Hogy utàna mi lesz, nem tudom.

Váltani esélytelen. A környéken minden gyár, bolt bezárt.

2020. ápr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
45%
Engem sehogy, a férjemnek kicsit kevesebb a megrendelése, de nem vészes. Legalább tudunk együtt lenni a gyerekekkel. Emberileg nehezebb, hogy nem csinálhatunk, amit akarunk, hogy be vagyunk zárva.
2020. ápr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!