Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mostani helyzetben jogos...

A mostani helyzetben jogos az, hogy a főnököm visszatartja a munkabérem elég nagy részét?

Figyelt kérdés

Dohányboltban dolgozom, a forgalmunk a vírustól teljesen független sőt lehet mondani azt is,hogy meg jobb is,hisz sok nagyvárosi leköltözött vidékre,így nem csak helyiek jönnek,hanem mások is. A munka idönk sem csökkent,ugyanúgy 180órát dolgozom, most konkrétan a márciusról van szó...ja és március 15.én is 12órában nyitva voltam. A havi bérünk hivatalosan 140ezer és még 30.000ftot kaptunk minden hónapban boritékba.

Most,hogy megkaptam a márciusi fizetésem,szintén elküldték a 140 ezret de kérnek belőle vissza 26.000 ftot és meg a 30.000ft boritékos pénzt sem kapom meg. Azt mondta a vészre való tekintettel levette a pénzünket 114.000ftra 12órába.

Nem kaptam erről semmi értesítést, figyelmeztetést vagy szerződés módosítást.

Felhivtam,hogy ez most hogyan van de annyit válaszolt hogy majd ha vége lesz a visusnak megkapom. De addig? 56.000ftot vont le csak úgy. Most húsvétkor,hogy kijött rendelet is ott dolgoztam neki nagy péntektől hétfőig mindennap reggel 6-tól 15:00ig...se pirosbetüs ünnep se semmi...

Jogilag nem tudom ez mennyire szabályos gondolom semennyire, de tenni sem tudok semmit..gondolom felmondhatok de ebben az időszakban nincs más munka lehetőseg nagyon.

50.000ft a hitelem, 20.000ftert tankolok minden hónapban hogy eljárjak dolgozni(ezt sem támogatják)

A rezsim 30.000ft

14.000ft marad egész hónapra

Tudom hogy vannak akik ennél kevesebből élnek és befoghatom még így is, csak az a baj rengeteget dolgozom és a szerződésemben nem ez áll.

Ti mit tennétek?



#vírus #jogtalan #Fizetés visszatartás
2020. ápr. 13. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tarthatja vissza a béred. Munkaügyi pert indíthatsz, de akkor az állásodnak annyi.
2020. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Illegális, amit tesznek. Egyoldalúan csak a te javadra térhetnek el bérügyben (azaz új szerződés nélkül csak többet adhat, kevesebbet nem).

Nem utalnék vissza semmit, bár valószínű kirúgna. Nem nagyon tudod egyébként perrel fenyegetni, mert utalva megkapod a pénzed (azaz nincs bizonyítékod, hogy kevesebbet kaptál), a boríték meg neked is illegális.

2020. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Az a durva, hogy itt Kecskemeten a gyárban nalunk ugyanennyi munkáért nettó 300-at vinnél haza sima min..ellenőrként.
2020. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó milyen gyár?

Hol lehet jelentkezni?

2020. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem tarthatja vissza, ezt te is tudod. Viszont azt is tudod, hogy a borítékos pénz, mivel nincs a szerződésben, az vagy jön, vagy nem, simán azt mondhatja, hogy "mi van? mikor mondtam én ilyet? benne van ez a szerződésben?". Ha azt válaszolod, hogy bepereled a 30 ezer Ft miatt, még te leszel elővéve, mert egyáltalán elfogadtad idáig. A maradék 26 ezret elvenni viszont nagyon merész dolog, és amennyiben semmiféle szerződést nem írtatok alá, így értelemszerűen semmiféle joga sincs ilyenekre. Meg egyébként se nagyon lenne.


A valóságban viszont az van, hogy én is dolgoztam már kis maszeknak. Nem dohánybolt volt, hanem elektronikai üzlet. Ott is hasonló dolgok mentek, csak a főnökről tudvalevő volt hetedhét határon, hogy az ügyvédei benne vannak mindenben és öltönyös bűnözőkkel van körülvéve. Ezek ott finganak az ember szájába, ahol tudnak és akarnak.


Szóval még talán azzal jársz a legjobban, ha elmész máshova (ami persze a jelenlegi szituációban szinte lehetetlen, egyedül néhány gyárban van még folyamatos toborzás), és cserébe megfogadod, hogy soha többé magyar céghez, főleg kiskereskedelmi vállalathoz nem mész dolgozni. Van egy spurim, hogy utánad majd lesz egy leltár, és gyanúsan sok minden fog majd hiányozni készletről...

2020. ápr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
# 3: Főleg, hogy Kecskeméten a vírus miatt a Mercedes gyár is leállt, nem tudom úgy hogyan viszel haza nettó 300-at, mikor munka sincs :D
2020. ápr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó: Úgy, hogy Kecskeméten nem a Mercedes gyár az egyedüli. Sosem dolgoztattam ott, fogalmam sincs ott mennyit kereshetne. Kis tájékozatlan lúzer, ez nem jött be :)
2020. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Melyik az a gyár?
2020. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
91%

"Melyik az a gyár?"


Lölő nemzethy maszküzeme

2020. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
univer
2020. ápr. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!