Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a jelentősége annak, hogy...

Mi a jelentősége annak, hogy a munkavállalónak kell kérelmezni, hogy fizetés nélküli szabadságra küldjék?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen egyre több emberrel iratnak alá egy papírt, ami arról szól, hogy az illető kéri a fizetés nélküli szabadságot. Persze ez nem így van, a vezetők döntenek arról, hogy ki megy fizetés nélküli szabadságra. De akkor mi értelme az aláírásnak? Számít, hogy a munkavállaló kéri, vagy a munkáltató kezdeményezi a fizetés nélküli szabadságot?
2020. ápr. 15. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Törvényileg csak a munkavállaló kérheti, ezért van a papír.
2020. ápr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Viszont akkor azt nem értem, hogy miért fenyegetőznek, ha valaki rákérdez, hogy miért neki kell kérnie? Ilyenkor az a válasz, ha nem tetszik el lehet menni.
2020. ápr. 15. 11:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert ez a két lehetőség van.

Vagy "te kéred", vagy elküldenek.

Mindkettő szabályos.

A kikényszerítés természetesen nem, de ha aláírod, hogy te kérted, akkor kvázi tényleg te kérted, hiszen az aláírásoddal ezt elismered.

Ha nem akarsz belemenni, akkor nem kötelező aláírni, csak akkor azzal kell számolni, hogy teljesen jogszerűen felmondanak.

Nem jó dolog egyik sem, mert a közeljövőben így nem lesz pénzed, viszont egyik esetben álláskereső leszel, másik esetben meg hamarosan újra munkába állhatsz. Reméljük, 2-3 hónap max.

Egyébként fura egy helyzet ez, szerintem van rá esély, hogy ezt is újra fogják szabályozni, hogy csak a munkavállaló kérheti. Hiszen ha a cég nem akar csődbe menni - márpedig ez az ország és a gazdaság érdeke, hogy életben maradjon - akkor nem logikus, hogy a semmire fizessen. Ha te lennél a vállalkozó, és lenne mondjuk 5 alkalmazottad, akik hazavisznek havi 200 nettót, az neked bruttó 300, 5 emberrel ez havi 1,5 millió. + az egyéb költségeid, bérleti díj, könyvelő, stb. Ha nem tudsz termelni, nincs megrendelés, nincs nyitva a bolt, stb., te sem fizetnél ki a semmire milliókat, mert akkor lehúzhatod a rolót. Utána meg hiába lesz vége a vészhelyzetnek, ha nem lesz hova visszamenni dolgozni, senki nem fog állást találni.

Jelen helyzetben mindenkinek jobb megoldás a fizetetlen szabi, mint a felmondás. Le kell nyelni, kicsit a dolgok mögé nézni, és hosszútávon gondolkodni.

Sokaknak nem megy, itt is olvastam már ilyen kérdést, hogy őt ne küldjék el fizetetlenre, inkább mondjanak fel, és fizessék ki a végkielégítést. Hát, apukám, akkor legyen így, a 2-3 havi béredet úgyis elvered egy hónap alatt, de utána meg pisloghatsz, mert nem fogsz állást találni egyhamar.

2020. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így már érthető és alá is írom majd a papírt, de kicsit félek attól, hogy pár hónapig megy majd ez a két hét munka, két hét fizetés nélküli aztán megszűnik a munkahely. Úgy hallottam, hogy az esetleges munkanélküli támogatást ebből a csonka fizetésből számolnák ki, az pedig nem lenne túl vidám helyzet. Na mindegy, talán nem lesz ilyen.
2020. ápr. 16. 09:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk a cég részéről ez így elég buta megoldás. Miért nem lenne jó az, hogyha levennének mindenkit a munkaideje felére és munkaidőkeretben foglalkoztatnának? Ugyanúgy működik akkor a két hét meló, két hét otthon, ugyanannyiba kerülne a cégben, cserébe mindenki folyamatosan biztosított lenne, stb.
2020. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!