Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy sikeresebb...

Mennyit keres egy sikeresebb vállalkozó fényképész?

Figyelt kérdés

Mennyit keres egy sikeresebb vállalkozó fényképész, aki már eléggé rég óta csinálja ( 4-5 év), van egy jó hírneve és gyakran keresik meg?


Ha jól tudom esküvői fotózásért rengeteg pénzt elvisznek. ( 200k egy alkalom ), most ha már havi 8 helyre eltud menni az égész jó adózás után is. (Gondolom én ) Illetve ha jól tudom rendezvény fotózást olyan 18-23k / órért szoktak válalni, ingatlan fotózást 25k / alkalom stb.....

Gondolom így egy netto 600-800k forint össze tud jönni havonta 40 óra munkával, ha az ember képes megtölteni.


Van esetleg valakinek ilyen ismerőse ? Ha sikeres az ember ebben a szakmában akkor tényleg nagyon jól meglehet élni belőle ? ( Nyilván erre most úgy tekintsünk mintha korona vírus egyáltalán nem lenne és minden úgy menne mint fél évvel ezelött)



2020. ápr. 23. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jancsó Gergely YT-csatornáját ajánlom, szerintem ott minden feltett kérdésedre egzakt választ kapsz. Nem szakmabeliként, csak amatőrként én a fenti gondolatmenetedbe csak annyit javítanék bele, hogy:

- a fotós vállalkozó nem havi 40 órát dolgozik; a munka jelentős része nem a terepen zajlik.

- az a "rengeteg pénz", amit a fotós elkér, jelentős része elmegy katára, felszerelésre (Jancsónak erről is van egy jó videója, mi mindent cipel magával), ha van akkor műterembérlésre, hardverre, szoftverekre (Adobe CC licenc havi 60 eurótól kezdődik), autóra, workshopokra stb.


Én hiába szeretek fotózni, nem kezdenék bele, mert ma már mindenki fotós, amióta egy félprofi felszerelést bárki összerakhat magának, ill. amióta az emberek jelentős része beéri a telefonos képekkel. Véleményem szerint talán az egyik legtelítettebb iparág a fotósoké, sokan a járvány előtt sem voltak a legkönnyebb helyzetben...

2020. ápr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pontos videó linket tudnál küldeni ?
2020. ápr. 23. 17:55
 3/11 anonim ***** válasza:

A csatornája:

https://www.youtube.com/channel/UCkUEf6F2zejWctsBJAMrbXg


Érdemes rajta körülnézni, elég sok videója van, ami kezdő vállalkozóknak szól.

Ez meg az a felszereléses videó, amire utaltam, csak ezzel vigyázni kell, ez 3 éves, már nem ezekkel dolgozik:

https://www.youtube.com/watch?v=bDAlRdjuMXs

2020. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Taníts mester, hogy megy el 8 esküvőre havonta?


Esküvő szombaton van, főleg akkora, amire 200ért hívnak fotóst.


Kismamafotózás, gyerekfotózás 25 ezer. Ott helyben 2 óra, meg szerintem elment 6-8 órája az utómunkára. Nem olyan irgalmatlan órabér szerintem. Kevesen élnek meg csak ebből.

2020. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó jogos a 8 alkalom :D, ezt be is néztem ezzel
2020. ápr. 23. 21:18
 6/11 A kérdező kommentje:
De ha úgy nézzük hogy havi 4 alkalom / 200k azért egész jó és hétköznap még betud vállalni 1-2 kisebb projectet is mellé. Persze kérdés az hogy létezik olyan aki ilyen penzekért ennyi mennyiségű munkát konstansan fel tud e tartani vagy. Nyilván best scenario havi 800k - adó, rezsi, eszközök stb... marad belőle havi 500k megtakarítás. De lehet tényleg nagyon optimista vagyok :D és nem létezik ilyen
2020. ápr. 24. 08:11
 7/11 A kérdező kommentje:
Bár pont a változó a forgalom miatt inkább éves szinten kellene számolni ( nyáron, tavaszzal amúgy is több az esemény és az esküvő is )
2020. ápr. 24. 08:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Kb három hónap van az évben, amikor minden hétvégén be tud tenni egy esküvőt.


És amúgy amit megkeres, az nem megtakarítás.

2020. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Továbbra is várom a tapasztalatokat, remélem valaki tud tisztább képet adni erről a területről!
2020. máj. 6. 18:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én fotósnak tanultam (rendes 2 éves szakképzésben, nem ilyen semmitérő gyorstalpalón), és azóta sem dolgozom a szakmában, aminek megvan az oka.

A tanulóéveim alatt elég sokat mozogtam hivatásos fotósok közt, mindenféle gyakorlat címén így elég sok mindent láttam. Valóban nagyon telített a szakma, ráadásul a munkák többnyire ajánlások alapján jönnek, tehát azok neve mindig gyakrabban felmerül, akik régóta csinálják.


Ha kezdő vagy, akkor is rendelkezned kell egy ütős referenciákkal teli weboldallal, különben szóba sem állnak veled. Hacsak nincs fotós ismerősöd, aki kezdetben mentorál, akkor már ez is baromi nagy nehézségekbe ütközik. Hisz honnan szerezz referenciát, ha még egy munkád sem volt?


A másik a piszkos anyagiak. Egy olyan felszerelés is több millió forintra rúg, ami csak az induláshoz elegendő (profi cuccokról beszélünk, nem ilyen 2-300 ezres gépvázakról.) Ja és ebben még nincs benne az autó, a műterem, kizárólag azok a holmik amik a fotózáshoz és az utómunkához kellenek. Nos ezt a gépparkot rendszeresen fejleszteni kell. Ha lépést akarsz tartani a követelményekkel, akkor nem dolgozhatsz 4-5 éves, elavult cuccokkal, plusz ugye ezek elég szépen használódnak is (pl a gépvázaknál megvan, hogy kb. hány exponálásra van tervezve).


Ha hivatalosan csinálod, adóznod is kell minden hónapban. Akkor is, amikor semmiféle bevételed nincs. Ilyen nemcsak a járvány alatt lehet. Az esküvőszezon kb áprilistól szeptemberig tart, ilyenkor van meló dögivel, télen viszont szinte semmi, max 1-2 portré. Ha nagyon jó vagy, és értesz hozzá, készíthetsz reklámfotókat, ezzel elég jól lehet keresni, ha neves cégeknek csinálod, de ezt nagyon ki kell fogni. A legtöbben leragadnak az esküvőknél és a tablóknál.


Ja és ezekkel nem csak annyi ám a munka, hogy végigkattintgatsz egy fél napot a lagzin + kreatív. A neheze utána jön. Otthon egyesével átválogatod a több ezer képet, törlöd a selejtet, utómunkázod a többit, egytől egyig. Amikor minden héten esküvő van, szép kis mennyiség összejön, nekem is volt hogy annyit kellett retusálni, hogy a szemem majdnem kiégett. Utána jönnek a reklamációk, "nem vagyok elég szép a képen, legyen vékonyabb, fehérebb fogú stb", szóval valamit lehet kezdeni elölről. Neked a lagzi sem a bulizásról szól, kb. percenként ugráltatnak majd, hogy ezt kapd le, azt kapd le. A zenészekkel ülsz egy asztalnál, akik a szünetben szépen felkajálnak mindent. Voltam olyan esküvőn, ahol csak a tortából jutott némi maradék, mert az asztaltársaim mindent elettek előlem.


Szóval a havi 40 óra munka és a 800 ezer bevétel eléggé túlzás. Ha valóban ennyit keresel, akkor beleszakadsz, és akkor is be kell osztanod, hogy kihúzd vele télen is, plusz fejleszd az eszközeid. Ja és mindenből kell ám, hogy legyen tartalék, ugyanis képzeld el, mi történik, ha pont egy szertartás közepén száll el a géped, vagy akkor adja be a laptopod az unalmast, amikor párezer képet még fel kell dolgoznod....


Szóval én egy ideig beleláttam a dolgokba, és azt kell mondanom, baromi nehéz szakma, nehéz érvényesülni, és hírnevet szerezni. Azok a fotósok, akik halálra keresik magukat, nem ragadtak le az esküvőknél, hanem vagy világhírű magazinoknak fotóznak, vagy nagyon különleges, egyedi képeik vannak, amivel kitűnnek a többiek közül (pl Máté Bence), esetleg elismert művészek.

2020. máj. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!