Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az esély arra, hogy...

Mennyi az esély arra, hogy egy pár közösen tud 1 millió forintot keresni Budapesten?

Figyelt kérdés

A feleségemmel Németországban élünk.

Én mérnöki-irodán dolgozom, autóiparban.

Ő meg logisztikai területen.Ő a mesterfokozatú diplomáját itt kint csinálta.



Szeretnénk hazamenni.Mindketten eredetileg "vidékiek" vagyunk, viszont oda nem szeretnénk költözni, hanem inkább Budapestre.Viszont, ez csak akkor, ha a kettőnk fizetése összeadva meglesz nettó 1 millió forint.A jelenlegi összbevételünk ha forintba átszámoljuk, ezt az összeget jócskán meg is haladja.


Ahogy itt olvasom ezt a fórumot,illetve kérdezősködik,többnyire bruttó 600-650 körül kapnak a tapasztalattal rendelkező mérnökök,gazdasági diplomások beosztotti szinten.Vezetőként, persze többet.



A munkaterületünk révén, nem csak a német, hanem az angol is flottul megy mindkettőnknek.



Mennyi lenne az esély arra,hogy mindkettőnk talál megfelelően fizető állást?


2020. ápr. 24. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
32,675%
2020. ápr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Kevés. De a 700 teljesen reális.
2020. ápr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Sanszos, hogy egyikőtöknek valamilyen vezető pozit kellene vállalni, de azzal kb biztosan meglenne.

Most viszont szűkültek a lehetőségek, nehezebb lesz elhelyezkedni. Én nem erőltetném most a hazaköltözést a helyetekben.

2020. ápr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50-50% vagy sikerül, vagy nem-
2020. ápr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Logisztikusként nehezen talál olyan munkát, ahol nettó 500at keres majd. Nem lehetetlen, de kevés ilyen pozíció van és ahhoz már sok-sok éves tapasztalat kell.

Mérnökként már esélyesebb, még nem vezetőként is.

Hogy együtt nettó 1M-t keressetek, annak eléggé kicsi az esélye. Pláne most, hogy sok mérnököt (is) elküldtek, azaz megnőtt a jelentkezők száma, a cégek csökkenthetik a béreket.

2020. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
10%
Sima, én egyedül keresek ennyit. Ha nem vagy full világtalan lazán meg lehet keresni a nettó 500-at
2020. ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
6os olvasd már el a kérdést... Nem az volt a kérdés, hogy nettó 500at kereshet-e a kérdező mérnökként, hanem, hogy ketten nettó 1m-t kereshetnek-e. Egy logisztikus és egy mérnök. Csodálkozom, hogy nettó 500at kereshet valaki, aki nem tud szöveget értelmezni.
2020. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem reális lehet igen. Ha mind a ketten multihoz mentek meg szerintem össze fog jönni, de ahhoz neked mindenképpen egy senior pozíciót kéne céloznod.
2020. ápr. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem amúgy azokat, akik a pénzért költöznének haza. Bakker. Elfelejtette, miért ment el? Ez az ország ugyanaz a trágyadomb, csak plusz 10 év NERrel.
2020. ápr. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Mérnökként a netto 1 milla szerintem elérhető, ha jó vagy, nekem most nemrég 1,2 millás nettót kínáltak otthonról, de ezzel még mindig a külföldi megtakarításunk alatt lennénk, másrészt akar a fene visszamenni csak azért, hogy a befizetett adóját ellopja a Lőrinc barát meg István öcsém.
2020. ápr. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!