Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudok Budapesten 18 év...

Hogyan tudok Budapesten 18 év alatt (de 16 év felett) társbérletbe költözni?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, hogy egy háromszobás lakást hárman bérlünk és a tulajdonos nem lakik ott.

Hol találok ilyet? Lakott már valaki hasonlóban?



2020. ápr. 24. 20:14
 1/8 anonim válasza:
90%

Csak szülői engedéllyel, a szülő nevére, az ő aláírásával kivett szobában.

De hülye lenne megtenni, hiszen fiatalkorú vagy, jogilag ő a felelős érted.


Az élet nem az ÉNB sorozat.

2020. ápr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Ahogy előttem írták. Csak szülői engedéllyel. Bár szerintem nincs az a tulajdonos aki kiadná egy tinédzsernek a lakást. Én sem adnám ki.
2020. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Természetesen nem énb, nem jókedvemből mennék el innen.
2020. ápr. 24. 23:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Lényegében minden ilyen hirdetés ilyen, amit az albérlethirdetések között úgy látsz, hogy lakótársat keresnek, vagy szoba kiadó. Egyetemisták között ez egy teljesen bevett dolog, szobánként egy bérlő, esetleg nagy méretű szoba esetén kettő.


Viszont ők jellemzően korukbelit keresnek maguk mellé. Ha valahol mégis rád bólintatának, az áll, amit korábban írtak a többiek: szülői engedély nélkül nem lehetséges, és fiatalkorúként szerződést sem köthetsz a saját nevedre. Előbbit meg lehet kerülni, ha a gyámhivatalhoz fordulsz, ők adhatnak engedélyt a szüleid ellenében is, ha kellően nyomós az indok. Utóbbi probléma viszont ez esetben is fennállna, és aligha találnál olyan tulajt, aki hajlandó lenne szerződni veled.

Illetve fenntartani is nehezen tudnád magad suli mellett.

2020. ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Én 25 éves egyetemista vagyok, a lakótársam most 20 éves. Ő dolgozik. Nincsenek köztünk akkora különbségek és miután az előző lakótársam elment és a tulaj megengedte, hogy én keressek magam mellé újat, nem fordult meg a fejemben, hogy mindenképpen egyetemistának kell lennie az újnak, vagy mondjuk 22-26 év közöttinek.


Amúgy a legtöbb helyen még szerződés sincs, tehát a korod ki sem derülne, mivel nem kerülne elő személyes iratod, amit láthatna a bérlő. 16-17 évesen meg azért már hazudhatod azt, hogy 18-19 vagy, annyit még talán elhisznek sokszor. (Nem a kocsmára, dohányboltra gondolok.)

2020. ápr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
A lényeg annyi, hogy perkáld le a kauciót és fizess minden hónapban időben. Ha ez megvan, akkor nagyon sok albérletben a kutya sem fogja kérdezni a pontos korodat. (És én sem valami lepukkant csövi helyen lakom, hanem normális albérletben.)
2020. ápr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

6.-nak.


Aha...hogyne...


Szerződést nem írhat alá, és gondolod, hogy nem kérnek igazolványt?


Ja, és ugyan honnan lenne pénze, egy képzetlen gyereknek, vírus idején, ha nem fullos, bevállalós kispunci?

2020. ápr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

5-6, elég gáz, ha olyan helyen laksz, ahol nincs szerződés, a tulaj kvázi szrik bele, ki van a lakásban... és erre te még büszke is vagy :D

Tök jó, gondolom occsóér' lett kiadva a lakás, csak nehogy bármi gond felmerüljön, mert akkor aztán oltárira megszívod.

2020. ápr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!