Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet szakma nélkül...

Hogy lehet szakma nélkül elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nem találok semmilyen melót azon a környéken, ahol élek. Annyira más lett a világ..

Egy pincemunkához is 20 "előnyt jelent" dolog van/kell, köztük a targoncás jogosítvány! A városban ahol lakok, konkrétan semmi munkaheletőseg nincs, de szakmásoknak sem. Messzebbi városokban elvétve akadnak gyári munkák, de nem álljak a beutazást, illetve nagyon keveset fizetnek+több műszak..

Gondoltam rá, leteszek valami szakmát akár fizetős OKJ-n, de most a koronavírus miatt annak is reszeltek ugye. Szeretnék pénzt keresni énis, de esélyt nem találok rá konkrétan. Okosok véleménye hidegen hagy, hogy miért nem tettél le valami szakmát.., lényegében akkor sem keresnék sokkal többet itt a lentibb részen, maximum annyi, hogy több munkát találnék. Meglőve érzem magam ebben a helyzetben, mivel se munka, se tanulás lehetőség. Pénzt pedig mindenképpen szeretnék keresni, akár keveset is, de kis költőpénznek valót mindenképpen. Szeretnék venni magamnak egy új cipőt például, ilyen dolgokra gondolok itt konkrétan. Tipp esetleg? 20/F



2020. ápr. 26. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Mezőgazdasági munka. Kapálás, kaszálás, fűnyírás, metszés, gyümölcsszedés, ültetés, stb. Nem igényel szakképzettséget. És gyakorlatilag egész évben akad valami munka.
2020. ápr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ilyenre hol jelentkezzek? Önkormányzatnál nyírni a füvet azokkal az emberekkel.. Hát.. Inkább a halál.. Gyümölcsösbe mennék mondjuk szívesen
2020. ápr. 26. 18:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Keress fel gazdaságokat, biztos kell a munkaerő.

Kicsit ellentmondasz magadnak. Azért nem akarsz tanulni, mert azzal alig lenne több a fizetésed? Minél? Mert én úgy látom, hogy a 0-nál a minimálbér is kb 100ezerrel több.

2020. ápr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A tanulás dolog más tészta. Privátban leírom esetleg, ha érdekel. Nem azért nem "akartam" egyébként. Több pénzem lenne természetesen, és több lehetőségem is, ezzel tisztában vagyok. Szeretnék is letenni egy OKJ-t mindenképp, vagy akár többet is, de most elsősorban szeretnék keresni pénzt, mégha az kevés is.. Csak a környéken nem igazán találok semmit, ami még van, az több műszak, nem terített bejárással, plusz kelhetek 3 óra után, megölni nem szeretném magam, sem kikészíteni. Ez ugyanis nem embernek való dolog
2020. ápr. 26. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóval akkor még is csak van munka, csak neked egyik sem tetszik. Ezen nehéz segíteni.
2020. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megfelelő szakképesítés nélkül kérdező csak ezek maradnak. A nem tetszik munkák. Tudod, nekem érettségim van, 2 szakmám, meg nyelvvizsgám, mégis jártam úgy, hogy bizony elmentem kapálni, gyümölcsöt szedni, sőt, még közmunkára is bementem volna az Önkormányzathoz, csak legyen pénz, mert abból élünk. Szóval majd ha te is a magad ura leszel, mert feltételezem, hogy 20 évesen még a szüleidnél laksz és gondoskodnak rólad, akkor majd rájössz, hogy a nem szeretem munkákat is el kell végezni, ha kell a pénz. Nem kötelező örök életedre ezeken a helyeken dolgozni. Munka mellett lehet ám szakmát is szerezni, akkor több lehetőséged lesz.

A lakóhelyed közelében pedig nézz utána, hogy hol vannak vállalkozók, vállalkozások, akiknél mezőgazdasági munkát végezhetsz.

2020. ápr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mezőgazdasági munka? Hmm

Érdekes.. Sosem láttam olyat, hogy eper szedés, vagy kapálás. Kukorica címerezés van nyáron, de nemfogok a fülledt kukoricában menni, közbe meg a levele agyon vagdos, mindezt minimális órabérért. Ez nem embernek való, úgy gondolom.. Hiába is jönnek a kommentek, hogy: "nem tudja mi az igazi munka, így sosem lesz pénze". Megdolgozni megakarok érte, de meghalni nem, köszönöm szépen. Ráadásul a környéken ahol élek, nem igazán van ilyesmi lehetőség. Viszont szerencsére hatalmas borvidékek vannak a környéken, abban talán tudnék próbálkozni

2020. máj. 3. 17:59
 8/9 anonim ***** válasza:

20 évesként jogsizz le aztán menj futárkodni, nálad még azt hiszem az állam is betámogat 25 ezerrel, mert fiatal vagy.

Igazából ahol nincs pénz ott nem lehet pénzt keresni sem, onnan el kell jönni.

2020. okt. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, párszor én is mindmeghaltam címerező táborban annak idején, de inkább a hirtelen májterhelés és a krónikus kialvatlanság fura elegye a kemény, nem a két-három nap után póló nélkül csörtetés a soron.
2020. okt. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!