Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elküldenek a koronavírus...

Ha elküldenek a koronavírus miatt, milyen lehetőségeim vannak a munkaügyi központnál?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol,( nem biztos forrás szerintem) hogy évvègèig adnak valamilyen támogatást, ha a vírus miatt vesztettem el a munkahelyem. Ha a munkáltató elém teszi a felmondást, akkor a közös megegyezést írjam alá inkább, vagy a sima azonnali hatályú elküldést? Nem igazán tudom, hogy melyik és miért érné meg jobban. Végkielégítés nem járna, mert a munkaviszonyom csak 1 éve tart a vállalatnál, de 3 éve a munkaviszonyom folyamatos.


22/F



2020. ápr. 29. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha te alapvetően nem akarsz elmenni, akkor értelemszerűen nem írsz alá közös megegyezéses papírt.
2020. ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Ha közös megegyezést aláírsz, akkor SEMMI nem jár utána neked!
2020. ápr. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak az egyoldalú rendes munkáltatói felmondást írd alá. Azonnalival csak nagyon indokolt esetben küldhet el, pl veszélyeztetted a munka társai, megtagadtad a munkát, szándékosan kárt okoztál... Stb.

A rendes munkáltatói felmondásnál megtehető, hogy eltekint a felmondási időtől, de ez nem egyenlő az azonnali hatályú felmondással.

Amúgy kapod 3 hónapra az álláskeresésit és annyi. Esetleg kiközvetítenek valahova, de erre most nagyon kicsi az esély.

2020. ápr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 29. 09:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
90 napra kapsz támogatást, aztán slussz.
2020. ápr. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És szerintetek mennyi az esélye, hogy a jelen helyzetben találok más munkát? Eddig csak gyárban dolgoztam igazából, és mindenhol pozitív visszajelzést kaptam a munkámra, de nincs semmi végzettségem sajnos, csak egy érettségi, és egy középfokú német nyelvvizsga. Így elég nehéz lesz tudom, de remélem van még esély arra, hogy munkát találják a közel jövőben.
2020. ápr. 29. 10:47
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tanulsz valami szakmát? Mindjárt több esélyed lenne.
2020. ápr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!