Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ez lenne a valóság a...

Tényleg ez lenne a valóság a fizetésekkel (bárki röhögve megkereshet netto 300 at) kapcsolatban amiket itt írnak?

Figyelt kérdés

Egy ideje szoktam olvasni itteni kérdéseket és válaszokat,észrevettem hogy hatalmas netto bérekkel szoktak dobálozni. Meg ilyesféle kijelentésekkel "takarito is netto 250 felett keres,aztán másik gyárban egy operátor túlóra nélkül 250 ezer,túlórával netto 300 ezer, csak általánossal stb)

Ezeknek mekkora lehet igazságtartalma szerintetek?

Mert ha igaz akkor nagyon béna vagyok és váltanom kell



2020. ápr. 29. 14:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
17%
Budapesten simán.
2020. ápr. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%

A Hivatalos átlag bér kb 220 nettó


A medián bér(ami a reálisabban muattja mennyit keersnek az emberek) kb 180 nettó.

Ami azt jelenti, hoyg az emberek többsége 200nettó alatt keres.

Ezeka tények, az hogy ki mit ír névtelenül, az meg egy másik dolog.


Szarok a magyar bérek, nem kicsit!

2020. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem egy anonim kérdezős oldalból célszerű kiindulni, ahol bárki mondhat bármit. Világhírű jelenség, hogy ezen az oldalon például minden válaszoló férfi pénisze legalább 20 centis, ahogy a válaszok mutatják a kisebbségi érzésű kérdéseknél.
2020. ápr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy a korábbi hozzászóló említette a medián a kulcs.


A politikusok meg nem véletlen mindig átlagról, és nem mediánról beszélnek.


Hogy értsd: van 9 ember 150 nettóval, és a főnökük 1 millió nettóval:

Medián bér: 150 ezer

Átlag bér 235 ezer


A 9 ember a 150-el már azt sem fogja elhinni, hogy létezik 235 ezret kereső ember (amit átlagként kommunikálnak), mert ők a közelében sem járnak, ettől pedig az az 1db 1 milliós mind a kilencük átlagát megemeli fejenként 85 ezer forinttal.


És itt tényleg arról beszélünk, hogy a 10%-a az embereknek ha nagyon jól keres, akkor átlagban (papíron) a maradék 90% is sokkal jobban fog keresni, persze ettől még a rögvalóság az, hogy a 90% piszok rosszul keres, és még az átlagot is hihetetlennek tartja.

2020. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
en is irtam egyszer h 1millat keresek, csak azt elfelejtettem hozzáirni h még nem találtam meg sajnos.. Mert enegem is zavar h mindenki 500+ot keresett mar az egyik kerdesnel..
2020. ápr. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
17%
Simán, van takarító ismerősöm maszek irodákba takarít nettó 400 at visz haza, festő ismerősömnek volt olyan hónapja ahol nettó másfél milliót kereset, édes apám legjobb barátra karosszéria lakatos egy márka szervizbe nettó 500 at vissz haza egy hónapban, diplomásakról nem is beszélek. Lazán szarrá tudod magad keresni különösen Budapesten.
2020. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Persze informatikai területen kereshet valaki 500+ felett de itt arról van szó hogy semmi szakképzetséget sem igénylö munkákról írják hogy netto 250+ röl indulnak , bárki megkeresi STB

Ez zavar mert én nem ezt látom sehol sem

2020. ápr. 29. 15:31
 8/29 anonim ***** válasza:
es nem akartam kilogni a sorbol a 150emmel 😩
2020. ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
26%
Ja, hogy szakképzetség nélkül úgy már necces
2020. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

A vidék-bp vonal is egy erős törés, ugyanazért a munkáért simán fizetnek Bp-en akár dupla pénzt, mint vidéken (most vidék alatt nem Pest megyét, vagy egy Debrecent értek, ahol nyilván más a helyzet).



De ugyanígy megvan a törésvonal például a multik - KKV-k között. Nekem amíg KKV-nál dolgoztam a főnököm úgy adta minden hónapban a fizetésem, hogy érezzem, megfogtam vele az isten lábát, annyira jól kersek. Mikor multihoz jelentkeztem, akkor szinte féltem bemondani, hogy mennyi pénzt kérek... Aztán rádobtak 20%-ot, hogy ne legyen bérfeszültség a csapatban, amibe kerülök, és még így is én kerestem a legrosszabbul.


Megvan a törés az állami - privát között. Egy állami hivatalnál dolgozó műszaki diplomás ismerős annyi pénzt keres, amennyit nálunk a pályakezdőknek adunk.



Szóval inkább az a baj, hogy Mo-n nem keresnek átlagot az emberek, inkább vidéken, KKV-nál, állami szektorban néhol nevetséges bérek vannak, mellette Bp-en, multinál, privát szektorban sokkal jobbak a bérek.

2020. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!