Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Heti 35 órás munkát végeztem...

Heti 35 órás munkát végeztem a cégnél diákként 1 éven át, majd 2 éven át heti 40 órát főállásban ugyanott. Írjam önéletrajzban, hogy 3 évet dolgoztam a cégnél?

Figyelt kérdés
Vagy a diákmunkát nem "érdemes" feltüntetni?
2020. máj. 2. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Én három évnek írnám.
2020. máj. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés, én is hasonló szituban voltam. Nekem azt javasolta a fejvadász, hogy mivel a TB kiskönyvben (amit le kell adni az új helyen) csak 2 év munkaviszony fog szerepelni, ezért CV-be is úgy kell feltüntetni, hogy az összhangban legyen a TB könyveddel.


Különben gyanúra adhat okot, hogy vajon másban füllentettél-e vagy sem.


Én így írnám az önéletrajzban:


2018-2020 XY Kft.

Beosztás Villamosmérnök


2017-2018 XY Kft.

Beosztás Villamosmérnök gyakornok


Persze ha ez miatt túl hosszúra nyúlna az önéletrajz (legfeljebb 1,5 oldalba bele kell férnie), akkor vondd össze a kettőt, de a motivációs leveledben és az interjún mindenféleképpen mondd el, hogy az első éved gyakornoki poziban telt el. Illetve, ha mondjuk totál más területen keresgélsz, akkor is összevonhatod, mert akkor viszont nem lényeges a tapasztalat szempontjából.

2020. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Írd háromnak, de azt is írd mellé, hogy ebből az első évet diákmunkában csináltad. Amúgy a diákmelót is érdemes feltüntetni, mert az is tapasztalat.
2020. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is inkább odaírnám, hogy 3 év és mondjuk zárójelben hogy 1 év diákmunka.

Tapasztalat szempontjából fontos.

2020. máj. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!