Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy szerezzek nappali egyetem...

Hogy szerezzek nappali egyetem mellett munkatapasztalatot, ha nem hirdetnek gyakornoki pozíciót/ diákmunkát a releváns cégek?

Figyelt kérdés

Másodéves élelmiszermérnök hallgató vagyok.

Ha elküldöm közvetlenül a kiszemelt cégeknek az önéletrajzom, hogy mondjuk nyáron szeretnék tapasztalatot szerezni náluk, akkor mennyi esély van arra, hogy felhívnak?

Illetve ilyenkor ingyen kéne vállalni a munkát, vagy legalább minimálbérért?



2020. máj. 3. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Mindenfelé “szórd el” az önéletrajzodat biztos, ami biztos. Valahonnan majd csak visszahívnak. Mondjuk most elég nehéz ebben a helyzetben, azt tudom elképzelni, hogy ingyen dolgozni felvesznek.


Amúgy mit csinál egy élelmiszermérnök?

2020. máj. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Végzettként se kapott munkát az ismerőseim fele, mi is szívtunk itt. Aztán mást tanultam, hogy élni is tudjak.
2020. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

1.: TE keres a cégeket.

2.: Nem árt a kapcsolat, és/vagy az, hogy csinos lány legyél.

3.: Kevés pénzt kérj!

2020. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodtan küldd le a HR osztályokra az önéletrajzod és pontos leírást, hogy mit is keresel. Jelen helyzetben létszámstop van mindenhol, de hátha szerencséd lesz.

Egyébként pedig hagyd, hogy ők dobják fel a pénz kérdést. Van egy törvényben meghatározott összeg, amit adniuk kell, érd be annyival.

2020. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
Van szakmai végzettséged pl egy technikusi?
2020. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Duális képzés.
2020. máj. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Én úgy szereztem meg, hogy éjszakás műszakban dolgoztam, ráadásul 12 órát. Nagyon kemény volt, de éjjel meló, nappal suli. Néha az utolsó órákat el kellett lógni, hogy tudjak pihenni is. Kutya volt napi 2-3 óra alvás, a hétvégéket kb végig aludtam. De nekem sem volt más lehetőségem.
2020. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez ott mennyire működik, én villamosmérnökin végeztem, nálunk a tanszékek kapcsolatban vannak sok céggel, ahova lehet menni szakmai gyakorlatra is. Sőt, szakdoga/diploma témák is meg vannak hírdetve, aki nem valami nagyon elvetemült elméleti dolgot akar, annak megéri már a projekttárgyak alkalmával elmenni egy céghez.

Szóval, a legtöbben így kerülnek gyakornoki állásba. Tudni kell, hogy itt 1-2 évig még biztosan nem lesz valami magas a fizud, de meglesz az a bizonyos munkatapasztalat, amit az álláshírdetésekben kérnek.

Amúgy én regisztráltam a profession.hu-ra, LinkedIn-re, így hetente kapok megkereséseket.

2020. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!