Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Banki alkalmazott érettségivel?

Banki alkalmazott érettségivel?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat gondolkodtam, hogy idén hova tudnék elmenni dolgozni.

Eddig 9.-es koromban, nyáron kezdtem el dolgozni. Minden nyarat végig dolgoztam, hivatal, gyakorlati hely, strand.


Most vagyok végzős. Angolból emelten érettségiztem, plusz nyelvvizsgám is van.

Informatikából középszinten érettségizek.

Emellett a matek tudásom sem rossz.

Szóval a kérdés az lenne, hogy vállalnának-e engem így? (Bármilyen munkakörbe)

Vagy esetleg milyen munka lehetőségeim lennének?

Sajnos a vírus ezt is megnehezíti...

Egyetemre megyek, viszont nem biztos, hogy felvesznek...

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. máj. 8. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem bankok nem nagyon alkalmaznak diákmunkásokat.
2020. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Érettségi után, ha jól tudom egy hónap múlva meg szűnik a diák kedvezményem a buszokon, tehát nem leszek már diák.
2020. máj. 8. 10:21
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom ennek a folyamatát pontosan, lehet rosszul tudom..:/
2020. máj. 8. 10:21
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Biztos nem. Én bankfiókban dolgozom és 1 kollégánk van, akinek nincs diplomája, neki is csak azért mert már 50 éves elmúlt és 15 éve az OTP-nél van, ezért már nem kérnek tőle. De egyébként mindenkinek van valamilyen diplomája, bár a legtöbbeknek akiket látsz a bankfiókban ha bemész, nem szakirányú. Nálunk van fordító-tolmács, geológus, marketinges, mezőgazdasági mérnök diplomás ott elöl, aki az ügyfelekkel foglalkozik.


Menj el most sima diákmunkára, aztán ha érdekelnek a pénzügyek, akkor jelentkezz ilyen típusú egyetemi képzésre és pár év múlva jöhetsz bankba szakmai gyakorlatra, utána pedig dolgozni is.

2020. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 8. 10:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Papíron a fióki munkákhoz az álláshirdetésekben nem szokták kérni a felsőfokú végzettséget. De a gyakorlatban mivel annyian szoktak pályázni diplomával értelemszerűen ezeket részesítik előnyben.
2020. máj. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is banknál dolgozom, MNB-s hatósági vizsgát(foglalkozhatsz pénzügyel és biztosítással) kell szerezned ezt van ahol munkában állás után fizetik neked.

De a járvány miatt fiókba nincs felvétel sajnos. Az, hogy van angolod tök jó. Lehet nyáron már hirdetgetnek sajnos nem lehet tudni

2020. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Diákigazolványod egyébként okt. 31-ig jó ha jól tudom. Addig mehetsz diákmelóra.
2020. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A bankszektor ezen területén mennyit lehet keresni nagyjából? Számít, hogy főváros vagy vidéki nagyváros?
2020. máj. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen sokat számít + milyen területen vagy
2020. máj. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!