Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Webfejlesztésből karrierváltás?

Webfejlesztésből karrierváltás?

Figyelt kérdés

Már érzem egy ideje, hogy főleg családos emberként ebben a szakmában csak kiégni lehet. A fizetés csak egy felsőbb rétegben jó, alatta nem kiemelkedő. (A beletett energia függvényében)


7 év szakmai tapasztalattal, milyen irányba lenne érdemes váltani? Milyen lehetőségei vannak egy webfejlesztő (full stack) programozónak?


Van olyan ahol tudom kamatoztatni a tapasztalatomat?


Most elég sokrétű munkát végzek. Apróbb grafikusi munkáktól, frontend, backend (php), angol kommunikáció, ügyfelekkel kapcsolattartás és némi marketinges tudás (és google tool-ok).


Még lehet el tudok ebben dolgozgatni pár évig, de idősebb koromra szerintem más pozícióban kellene lennem.



2020. máj. 8. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

szia,hét éve csinálod és már érzed, hogy nem jó, vagy neked nem tetszik?


Én most vágok bele egy tanfolyamba, persze nem teljesen tudatlanul. eddig csak saját magamnak és egy két jó ismerősnek csináltam meg az oldalait.


Van rálátásom a HTML, PHP, nyelvekre a CSS-t is nagyjából ismerem. és Wordpress alapú oldalakat készítettem.


Lényeg, hogy úgy érzem van hozzá érzékem és megtudom tanulni rendesen.


Ráadásul most öreg fejjel váltanák is erre a területre. mondjuk nem állásban gondolkodom. Inkább mint szabadúszó.


Tudom nem ez a válasz a kérdésedre, de azért érdekelne, hogy miért érzed azt hogy kiégni lehet, és mit értesz az alatt, hogy nem kiemelkedő a fizetés?

2020. máj. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Annak a függvényében, hogy mennyi feladatkört töltök be nem kiemelkedő. 300, de nem teljesen tisztán. (Ilyet már ismerősi körömben hallani se hallok...)


Lehet maga a munkahely már a kiégés oka, de dolgozgattam be máshova is, hogy kiegészítsem a pénzem. Ott is abba futottam bele, hogy borzasztóan lenézett szakma sok esetben.


Az ügyfél már idiótának néz, hogy mi tart 1-2 hétig valamin. Ez a lenézés pedig úgy érzem egyre rosszabb ebben a szakmában.


Egyébként szintén hosszú évek óta foglalkozom egyedi WordPress oldalakkal, modulok fejlesztésével, de sok más rendszerben köztük a most népszerűbb Laravellel dolgoztam.


Kicsit hitetlen vagyok, hogy x év múlva ebből mondjuk tudok egy kicsit jobb életet teremteni magamnak. Nem akarok nagyravágyónak tűnni, csak a belefektetett energia és a felelősség mértéke, ami nem térül meg nekem...

2020. máj. 11. 20:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Amit érdemes megpróbálni, hogy kilépsz a programozó lét keretei közül és nézel valami teljesen más vállalkozási formát (kereskedés, tanácsadás, stb), amit felfuttatsz és közben még végezheted a régi munkádat. Több lábon érdemes állni, de több teljesen különbözőn.
2020. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az a gond, hogy jól keresni csak lányfuttatásból vagy politikai vonalon lehet. A többi mind rosszabb a fejlesztéstől és rendszergazdai dologtól. Most láttam egy hirdetést, hogy már rendszergazdának nevezik a butagyerek DIGI kábelest. Régen ez 8 osztályos betanított munka volt, hogy hogy kötöd be a routert. Nem most már főiskolai vagy egyetemi informatika vagy progmat kel hozzá. Jó vicc, amikor már szakmunkásnak nézik a DIGI és Invitel padlásbújkál kábelest.
2020. máj. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!