Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csomagfutárok hogyan tudnak...

Csomagfutárok hogyan tudnak kivinni annyi címet egy nap? Hogyan terveznek ennyi címmel útvonalat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen értetlenül állok a dolog előtt. Pedig nem lehetetlen mert valahogy ők is megoldják. De az is megoldja akinek nulla helyismerete van az adott környéken vagy mondjuk külföldre megy dolgozni.

Az ételfutárok azok tudom, hogy általában olyan 2-3 címmel mennek esetleg 4-5 kb a max. Azt beírják a navigációba egyesével és úgy rakják össze, hogy irányba legyen. Egy ilyen kör kb távolságtól függően 30-90 perc kb mire visszaérnek az étteremhez.


Na most azt nem tudom, hogy a csomagfutárok hogyan tudják egyrészt összeállítani a címeiket. Tehát reggel beállnak a futószalag mellé, lekapodják a címeket és sorrendben összerakják úgy, hogy egy kört csináljanak maguknak az napra. De hogy? Még ha a navi automatikusan sorba is rendezi, egyesével beírogatja az összes címet? Azzal elmegy az egész nap nem?

Másrészt itt beszélünk legalább 60-80 címről ami már önmagában sok szerintem, de kimennek ezek napi 120-150 címmel is különleges időszakokban meg ünnepekkor meg 180 felett is. Az nem is érdekel, hogy ezt 12 órában hogyan oldják meg, az viszont már inkább, hogy hogyan rakják össze maguknak ennyi címre az útvonalat?

Egyesével beviszik a navigációba akár rendes navi akár telefonos a címeket, egyesével beírogatják és ha nincs automatikus sorbarendezés akkor meg addig rakosgatják amíg jó nem lesz?

Én most itt az alap navigációkból indulok ki mint Google, iGO, Sygic, Waze, TomTom. Ezeknél mind be kell írni kézzel a címet.


Szóval hogyan oldják meg ezzel a rengeteg címmel az útvonaltervezést?



2020. máj. 9. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ők tervezik az útvonalat ,hanem a logisztikusok.
2020. máj. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy egyes is idta, nem ok irjak ki a koroket, hanem a logisztikusok, azok is legtobbszor program segitsegevel.

Navi meg vagy atveszi a cimet automatikusan, vagy bemasoljak, vagy szoban bemondjak.

A fuvaros az meg robotkent koveti a cimeket, neki mar nem kell azon agyalni, hogy melyik cimre megy hamarabb.

2020. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Úgy gondolom, hogy területeik vannak. Nem megy a város egyik végéből a másikba, hogy aztán elmenjen megint 20 km-rel arrébb. Legalábbis a GLS vagy hasonló nagyok biztosan nem, mert olyan sok címük van, hogy lehet, a 60-80 cím összejön nekik 5 utcából.

Márpedig ha a címek nincsenek messze egymástól, akkor egy óra alatt simán kivisz 10-nél többet. Nálam nem szokott 2 percet sem időzni, megkérem, hogy írja alá helyettem, nem megyünk közel egymáshoz. Már megy is tovább.

A posta is hoz csomagot, de az max 1 perc, egyedül ők kérik a személyi igazolvány számát, ez nekem ki van írva nagy betűkkel egy papírra, és mikor telefonál, hogy 2 perc múlva jön, egy cellux-szal kiragasztom a kerítésre, kint leteszi a csomagot, szintén ő írja alá, aztán mikor ül vissza a kocsiba, én csak akkor kezdem nyitni a kaput.

Akkor lehet több idő, ha vidéken kell jönni-menni, de akkor meg biztosan nem kapnak annyi címet, hiszen a program az útidőt is tudja számolni.

2020. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez lényegében a klasszikus utazó ügynök problémája: [link]


Sok féle algoritmus létezik, amivel meg lehet tervezni az útvonalat.

2020. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor náluk abszolút nem az van amit én gondoltam, hogy mondjuk Google Maps-be egyesével megállónként vagy köztespontonként beírogatják a csomagról a címeket kézzel majd azokat úgy rakosgatják hogy mindegyik egymás után jöjjön?
2020. máj. 9. 15:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, tobben is leirtuk, hogy nem.
2020. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké én most beszéltem egy GLS futárral és ő azt mondta, hogy a címeket ők maguk ütik be csak a navigáció sorbarendezi nekik, de a címeket nekik kell bevinni. De azért köszi, hogy megmondtátok, hogy "áááh ez nem így van, tuti mert 5-en megmondtuk". Aztán lehet, hogy nem így van, de 2 GLS futár másképp állítja, az egyik osztrák Europastraße GLS-nél van a másik Alsónémedi GLS.
2020. máj. 9. 18:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg van nekik határozva a cím lista már előző éjjel, az ügyfél is kap róla időpontot, hogy hánykor várható a futár. Mire bemegy a futár reggel addigra adott az útvonal.


Nyilván kisebb cégeknél vagy ahol kevesebb cím van és csak egy terület ott nagyobb a rugalmasság, de GLs meg hasonló helyeken nagyjából adott. Max jön pár új cím npaközben felvételek miatt

2020. máj. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én is ezt reméltem, de nekem azt mondták, hogy itt te rakod össze a körödet. Illetve ők is minimum 60-80 címmel dolgoznak de inkább 100 felett.

Azóta még sikerült megerősíteni ezt egyébként az osztrák GLS valamilyen kisebb főnökével is, ő annyit tett hozzá, hogy a PDA amit kapnak az összeszinkronizálható a navival és esetleg van nekik saját navijuk. Mert az esetleg lehet, hogy ha valahogy át lehet emelni a címlistát és akkor sorbarendezi a navi. De ilyet egyik se mondott, hogy valaki kitalálja neked az útvonalat pedig szerintem is így a legjobb. Bepakolni is nekik kell a címeket úgy ahogy kiviszik.

De most egyesével akkor át kell nézniük minden egyes dobozt, arról bepötyögni a címet a telefonba. Mert ez 80-100+ cím esetén időigényes azért.

2020. máj. 9. 19:19
 10/11 A kérdező kommentje:

Ja ők mondták, hogy futószalag mellé beállnak reggel, és onnan válogatják maguknak össze a körzetszámok szerint a címeket amik az övék, azokat leszedegetik maguknak és ők kell összeállítsák hogyan menjenek, hogyan pakolják be meg nekik kell bepötyögni, nyilván a szkenerrel csak beszekenneli viszont a naviba meg nem tudja.


De ha valakinek van nagyon tuti infója vagy esetleg futárként dolgozik maga is, azt szívesen fogadnám válaszként.

2020. máj. 9. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!