Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Karrier szempontjából van...

Karrier szempontjából van bármi értelme közlekedésmérnöki BSc diplomát szerezni légi közlekedési folyamatok specializációról? Vagy akár MSc diplomát air traffic management specről?

Figyelt kérdés

A légiforgalmi irányítói álláshoz nem kell diploma.

Ez biztos...


A részleteket nem tudom, hogy mi kell hozzá, de ha jól tudom, akkor meg kell csinálni egy 2 éves elég komoly képzést (ami azért nem egyetemi nehézségű), van egy egészségügyi vizsga, illetve még büntetlen előéletűek is kell lenni...

Valamint jól kell beszélni angolul, nagyon.


Nem biztos, hogy ez pontos, de valami ilyesmi kell hozzá...


Ehhez képest BME-n a közlekedésmérnökin van ez a 2 specializáció, előbbi alapszakon, utóbbi mesteren...


És hát igazából nem tudom, hogy mi az értelmük.


Mit lehet velük kezdeni?


A leírásaik:


"A hallgatók megismerkednek a légi forgalom repülőterek közötti irányítási tevékenységeivel, illetve a repülőterek folyamatainak összehangolásával, képesek a személy- és áruforgalom igényeinek feltárására és kielégítésére a szükséges informatikai és menedzsment ismeretek birtokában. Alkalmasak a repülés biztonsági berendezéseinek üzemeltetésére és repülőterek napi feladatainak menedzselésére."


Valamint



"Az Air Traffic Management célja a légiforgalmi irányításhoz köthető alapvető tudások megadása. A képzés kitér a légiforgalmi irányítás alapvető egységeire (ATC, ATFM,ASM), a légiforgalom kezelésére,lebonyolítására, az alapvető rendszerekre, problémákra, megoldási lehetőségekre. A navigációs rendszerek, illetve alapvető meteorológiai ismeretek szinten a tananyag részét képezik."


Ha valaki megszerzi ezen diplomát/diplomákat, akkor azzal kezdhet valami mást is, vagy csak légiforgalmi irányító lehet?


Illetve ha az szeretne lenni, akkor egyetem után, Ő már eleve jelentkezhet és nyerhet felvételt egy ilyen állásra, vagy még Őt is ugyanúgy külön ki kell "képezni", mint azt aki nem egyetemről megy?


Mert az azért már elég durva lenne, hiszen az MSc teljesítéséig is, csúszás nélkül 11 félév van...


Valaki tud erről valamit?



2020. máj. 9. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Akik ülnek a toronyban, és kommunikálnak a pilótákkal, azok nem közlekedésmérnökök.
2020. máj. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezzel nem igazán válaszoltál a kérdéseimre...

:/


De azért köszi!

2020. máj. 9. 18:13
 3/3 anonim ***** válasza:
18%
Természetesen végezhetsz más munkát is ilyen papírral (egy BME-s műszakis papír jó ajánlólevél, ámde önmagában kevés). Az egyetemi tanulmányok csak egy elméleti tudást adnak, illetve a diploma csak egy jogosítvány arra, hogy téged az álláskereséskor figyelembe vegyenek az egyes cégek az adott pozícióra. Hogy milyen munkát fogsz tudni végezni, az nagyban függ az egyéb adottságaidtól (nyelvtudás, személyiség), a tapasztalatodtól (gyakornokság) és a kapcsolati tőkédtől. Ha pedig a pozícióhoz, amire jelentkeztél, elő van írva egy ilyen tréning megléte is követelménynek, akkor azt ugyanúgy el kell végezned szerintem. Igazából továbbképzésekkel, rövid tréningekkel úgy általában számolhatsz, ha mérnökként dolgozni kezdesz.
2020. máj. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!