Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van-e kiút a közszférából?

Van-e kiút a közszférából?

Figyelt kérdés

Közigazgatás szervezőként végeztem az NKE-n. Egyetem alatt azt hazudták nekünk, hogy ez egy értékes, sokrétű, keresett végzettség. Lassan 3 éve vagyok a közigazgatásban, ez már a 4. munkahelyem, de egyszerűen ki nem állhatom. A feladatok mindenhol monotonak, unalmasak, könnyűek, nincs kihívás. A kollégák átlag 20 evvel idősebbek, nem dolgoznak, nyavalyognak. A munkának semmi presztízse, nem lehet tanulni semmi újat, semmi hasznosat, és a munkámra is azt érzem, hogy nincs haszna. Az egész rendszer bürokratikus, home office esélytelen. Egyszerűen azt érzem, hogy a karrierem nem halad semerre. Fiatalon totyogok egy helyben. Ja és a fizetés sem az igazi, előrelépési lehetőségről meg ne is beszéljünk. Ősszel elkezdtem gazdasági egyetemen tanulni, de bármilyen állást nézek is mindenhova kell egyetemi diploma. A szakot imádom, rengeteget tanulok még pluszban is, alapból is érdekelt a gazdaság. Csak hát, nekem meg még az 2 év, ami egy örökkévalóság itt ebben az aszalóban. Kérdés, hogy ki fogok tudni ebből kecmeregni vagy a multik annyira lenézik a közigazgatást, hogy aki onnan jön annak esélyt sem adnak? Vagy meg lehet próbálni megpályázni olyan állást ahova diplomát kérnek, de még csak folyamatban van?

25/f



2020. máj. 11. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdtél egy új BSC-t?

Vannak másoddiplomás képzések, melyekkel 2-3 félév alatt áttudod magad képezni.Igaz ez fizetősek.

2020. máj. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem érdemes lenne már most ebbe szférában állásokat nézni.

Nem csoda, hogy kiábrándultál a közszférából, nem is értem minek oda diploma. Irodai droid munka, kb mindenki csak 1 dologhoz ért, és ha nincs bent akkor nem is helyettesítik (pl 1 hét szabin van). Ez azoknak jó, akik elvannak a langyos vízben, nincsenek különösebb ambíciói, és képesek akár huszonévekig is ugyanazt csinálni a taposómalomban. Ha valaki kicsit törekvőbb talán 10 év után lehet osztályvezető, ha ügyesen nyal felfelé.

2020. máj. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt végeztem én is, logisztikában helyezkedtem el. Ezzel a diplomával sem kötelező közig-ben ülni. Én szeretem a logisztikát, jól is keresek.
2020. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak a kérdés, hogy milyen állásokat tudok megpályázni ezzel a 2 félévvel. Sajnos nem láttam olyan helyet, ahol elfogadnák a folyamatban lévő tanulmányokat. Nagyobb cégek gondolom eleve kilőve, "titkárnő" meg nem akarok lenni mert az nem biztos, hogy előrelépés lenne a mostani állapothoz képest.
2020. máj. 13. 10:29
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Most akkor fiú vagy vagy lány? Fent írod hogy 25/f, lentebb meg hogy nem akarsz titkárnő lenni. Ennyire nem kell parázni, nem fognak felismerni.


Amugy sajna ez a végzettség elég szűk körben jó csak. Tanulj mellé még valamit.

2020. máj. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Hát én nem tudom amúgy, én úgy voltam vele jelentkezek minden olyan állásra, ami nekem tetszik, és nincs benne a hirdetésben konkrétan véresen komolyan, hogy szakirányú diploma. Sok helyen csak annyi van, hogy felsőfokú végzettség.

Így kerültem be a logisztikába is, csomó logisztikai hirdetésre jelentkeztem. Eszem ágában sincs a jövőben sem közigben dolgozni, de attól nem kezdek új iskolát. Szerintem nem kell ezt ennyire túllihegni.

Állásinterjúkon is mindig megkérdezték miket tanultam, elmondtam hogy nagyjából milyen tárgyaim voltak (jogi tárgyak, stat., számvitel stb) és kész, mindenhol rábólintottak. Én egyelőre az elköv. éveimet a logisztikában képzelem el, de az is lehet, hogy utána megpróbálkozok valahol a HR vonalra bekerülni, a barátnőm akivel együtt végeztünk eddig önkormányzatnál volt pár évet de beleunt ő is, és most HR-esként kezdett dolgozni ő is. Ő se végzett még egy iskolát mellé.


Szóval te tudod megéri e neked egy új szakot elvégezni, én biztos nem kínlódnék. Ez is egy diploma.

2020. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézd én is most jelentkezek állásokra, erre felhívnak azzal, hogy egy jobbra tudnak behívni interjúra (amiből van tapasztalatom) én meg mondom vissza, hogy nem véletlenül jelöltem meg azt amit és szépen elutasítom utána a céget, mert nem szeretnék a másik 2 munkakörben dolgozni, csak így meg sohasem fogok abból tapasztalatot szerezni amiből meg szeretnék.
2020. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj sajnos, hogy a munkák 98%-hoz gazdasági diplomát kernek. Ezek azok a munkák amik tetszenek, érdekelnek.
2020. máj. 15. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!