Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elsősorban Fidesz-szavazókat...

Elsősorban Fidesz-szavazókat kérdezem: nem tartják megalázónak azt a tényt, hogy egy kétszakos középiskolai kezdő tanár az első 2-4 évben nettó 140. 000 forintot visz csak haza,6 év egyetem után? Miért nem akar erről senki sem tudomást venni?

Figyelt kérdés

Arról nem is beszélve, hogy a nettó 200. 000 forintot is csak 15 év tanítással szerezhető meg

10 éve folyamatosan az a propaganda megy a társadalom felé, hogy a pedagógusi életpálya-modellel mennyit javítottak a tanárok társadalmi megbecsültségén, anyagi helyzetein. Ezzel ellentétben, egyre jobban nyomasztva és megalázottnak érzem magamat hogy kezdő pedagógus vagyok, merthogy a jövő nemzedékét szeretném tanítani és nevelni, de mindenhol csak lenézéssel és növekvő elvárásokkal találkozik az ember.

Továbbá, ezt a kérdést szeretném olyan szemszögből is feltüntetni, hogy még a 2008-11-es gazdasági válság idején is, tehát a Gyurcsány-Bajnai kormányok végén, egy UGYANILYEN beosztású pedagógus - tehát 2 szakos középiskolai kezdő tanár - nettó 120.000 forintot vitt haza. TÍZ ÉV év távlatában ez csupán 16%-os növekedés. Ez mennyire tűnik elfogadhatónak?

Kérem, hogy a válaszok - amennyire csak lehet - mellőzzék a szokásos baloldali hisztérikus és apokaliptikus hangulatú , valamint a jobboldali pökhendi és cinikus stílust.



2020. máj. 11. 20:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
20%

Nem tartom annak. Adj magán órákat!

Egy-két mérnök ugyan ennyit keres

2020. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
7%

szerintem sem gond ez...ahogy az első is írta, magántanárként is adhat órákat.


én tegyük fel, anyanyelvi szinten beszélek angolul, de nem adhatok hivatalosan magánórákat, mert ahhoz kéne tanári végzettség. tehát amiért egy tanár tanul, azért nem csak a közoktatásban kap lehetőséget...

2020. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
9%
+ a fizetett 3 hónap fizetett nyári szünetet is számoljuk hozzá.
2020. máj. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
72%
Jó lenne megnézni, hány tanár szavazott a Fideszre. Megsúgom, elég sok, mert féltik az állásukat. Ami röhej, ennyi pénzt félteni. De ez történt.
2020. máj. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
53%
A fidesz szavazói zömében nyuggerek (abból is a legaljasabb fajta, aki 10 fillérért az unokái belét is kitaposná), azokat a legkevésbé sem érdeklik a tanárok fizetései.
2020. máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
72%
Egy évet dolgoztam közoktatásban nyelvtanárként. Elég is volt. Elmentem inkább nyelviskolába dupla pénzért, utána meg magánórák 3500 Ft/óra. Az iskolában korábban 1100 ft/óra volt a bérem.
2020. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
51%

Amelyik tanár ér valamit elmegy magántanárnak, jól lehet keresni.

Plussz nyilvános a bértábla mielőtt valaki annak tanulni, szabad piac van, mivel túl sok a tanár ezért nincsenek megfizetve, vagy pontosabban olyan mint egy betanított gyári meló szinte bárki megtudja csinálni miért fizetnének többet.


Tanárnak eltudnék menni én is,de orvosnak,programozónak nem, piac ezt árazza be.


Persze lehet itt újra 100 napos programot csinálni legutóbb majdnem államcsőd lett a vége

2020. máj. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
82%
A tűzoltó, a mentős, az orvos. Ezek is mind ennyit kapnak. Pedig életet mentenek. Itt már nagyon el van szarva minden. Ezek kifosztanak teljesen mindenkit. Nincs határ. Mi lesz ennek a vége, abba már belegondolni se akarok.
2020. máj. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
23%

Hiába közszféra a fizetéseket a vadkapitalista üzleti logika határozza meg.

Amig lesz 1 azaz egy darab ember aki hajlandó ennyi pénzért dolgozni, addig minek emeljenek. Pénzkidobás.

2020. máj. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
77%

A három hónap nyári szabival aki dobálózik beszélt már tanárral életében ?


Június 30-ig járnak be minden nap, és augusztus 20 utáni első munkanap kezdődik a menet. Hat hét a tényleges szabadság.

2020. máj. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!