Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Reális a Budapest és vidék...

Reális a Budapest és vidék közti fizetéskülönbség?

Figyelt kérdés

A kérdés alapvetően azért fogalmazódott meg bennem, mert kb mindennek ugyanannyi az ára Budapesten is, mint vidéken.


Sőt, van ami olcsóbb Budapesten. Ha rendelsz valamit online, vidéken szinte biztos, hogy nincs személyes átvétel, több idő a szállítás is.


Így az egyetlen lakhatás, ami a diffit kellene, hogy tartalmazza, de én ennél jóval nagyobb különbséget látok.


Ennek mi az oka?



2020. máj. 12. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Igazán releváns fizetésbeli differenciát azonos pozíciókban nem tapasztalok Budapest javára, inkább a lehetőségek szélesebbek.


Az átlagember jelentősen többet keres Sopronban, vagy éppen Kőszegen, csak a statisztika nem szemlélteti, mert nem veszi bele a tényt, hogy szó szerint fél városok Ausztriába ingáznak dolgozni.

2020. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Sok minden nem olcsóbb Pesten amúgy, mint vidéken.

Én nagyon vidéken nőttem fel, utána Budapesten éltem 7 évet, majd most Budapesttől 30 km-re élek, szóval mindenbe van rálátásom.


A lakhatás drágább Budapesten.

A szolgáltatások is: körmös, fodrász pl sokkal. Itt 3000-ért csinálják a gél lakkom, Pesten 6500at fizettem átlag helyen. Itt 2500 per alkalomért jön házhoz a kutyatréner, pesti árakat nézve kb ennek a négyszerese. A 100 nm házunk itt 250 ezerért festették ki, Pesten kb 400-at fizetett egy kis lakásra az egyik ismerősöm.


Szóval van azért diffi több dologban. Nekem ez a legkényelmesebb, Budapestne keresünk de itt kevesebbet költünk kicsit kintebb.

2020. máj. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Sokkal drágább az élet Pesten, kb csak az élelmiszer kerül annyiba, mint vidéken.


Beülünk a leglepukkantabb pláza (aka Köki) kajáldájába a vidéki rokonokkal, és leszédülnek a székről. 14 ezerért vágatom a hajam, ez vidéken egy drágább helyen is 5. A kozmetikusom a 2 órás nagykezelést "pesti baráti áron" 10ért csinálja, ez vidéken nagyon max 6.


Mindenesetre összetett kérdés ez, hiszen vidéken hányan csináltatnak nagykezelést a kozmetikussal? 50 vendégből 1, mert jajj, az drága. Szóval van rá pénze az embereknek, van szolgáltatás is.

2020. máj. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

A budapesti fizetéseket bizonyos területeken az is emeli, hogy több cég versenyez az alkalmazottakért. Vidéki városokban egy fix területen van mondjuk kb 3-4 cég, ahova elmehetsz dolgozni, utána költözni kell, azt meg a többség úgysem fog, így alacsonyan tudja tartani az a kevés cég a béreket. A fővárosban meg van mondjuk 50 cég, aki az adott foglalkozásba keres embereket és csak úgy tud felvenni újakat, ha a versenytársaktól csábít át embert.


Persze nem minden foglalkozásra igaz ez. De van ilyen is. Ahol dolgozok az a cég jelen van Budapesten és Szegeden is. Szegeden csak kicsit több, mint fele a fizetés ugyanabban a poziban.

2020. máj. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!