Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az a minimum fizetés, amit...

Mi az a minimum fizetés, amit már annyira megalázónak tartanál, hogy inkább lennél munkanélküli?

Figyelt kérdés

Piacképes felsőfokú végzettségem és 2-3 év tapasztalom van, beszélek angolul, mégsem találok munkát. Egyre lentebb adok a színvonalból, de lassan már a minimálbérnél járok. Nektek mennyi lenne a minimum fizetés, amiért elmennétek dolgozni és mikor mondanátok azt, hogy a szabadidőm többet ér ennyi pénznél?

(Nyilván még van annyi tartalékom, hogy keresgessek, várjak, de két hónapja itthon ülök és egyre haszontalanabbnak érzem magam.)



2020. máj. 15. 00:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ. Nagyon, de nagyon laza melót, ahol amúgy tudok olvasni, tanulni és ilyeneket, simán elvállalnék nettó 100.000-ért is, mert ott is marad szabadidőm.

Olyat, ahol egész nap dolgozni is kell, legalább nettó 150.000-ért, plusz az utazási költségek.


Mi a végzettséged?

2020. máj. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mérnök vagyok (anyagtechnológia), illetve van közgazdász végzettségem is, de abban nem dolgoztam még.
2020. máj. 15. 01:11
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Akkor hasonló cipőben járunk. Még csinálom a mérnökit, de már dolgozom. Így kapok nettó 165 körül. És én is rengeteg céghez jelentkeztem, mert a technikum megvan már, de egyszerűen nem vettek fel sehova, csak a mostani helyre.

Szerintem próbálkozz talán valami nagyobb cégnél és mondd, hogy mindkét végzettséged megvan. Próbálj valami olyan területet keresni, ahova mindkettő kellhet.

2020. máj. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
nettó 250
2020. máj. 15. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
"Piacképes felsőfokú végzettségem és 2-3 év tapasztalom van, beszélek angolul, mégsem találok munkát."Hát akkor mégsem piacképes...
2020. máj. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Utolsónál a pont. A piacképes azt jelenti, hogy bármikor el lehet adni a piacon, adott esetben az ezzel rendelkező hamar talál munkát. Ha te hónapok óta nem találsz, akkor az nem piacképes. De ha ennyire nem vagy képben, mit jelent a piacképes, lehet, hogy felesleges az a közgazdasági végzettség.


A kérdésre válaszolva, nincs ilyen összeg. Családom van, el kell őket tartani, valami munka mindenképp kell. A tartalékokat sem lehet kicentizni. Nettó 250 lenne a minimum cél, de ha nagy gáz van, elmegyek én 150ért is, nekem a munka nem megalázó. De csak addig maradnék, amíg nem találok olyat, ami fizet és karrier szempontból sem vesztegelés.

2020. máj. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Bármennyiért dolgoznék, ha olyan a helyzet, inkább, mint az utca.
2020. máj. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Budapesten keresel munkát? Akkor anyagmérnök, gépészmérnök lennél? Próbáltad már a mernokallasok.hu weboldalt?
2020. máj. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ.

Ha van elég tartalékom, akkor inkább várnék amíg nem találok olyan munkát, ami tetszik.

Ha nincs tartalék, akkor közmunkára is elmennék ha nem lenne más, mert enni kell valamit.

2020. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Amikor az IBM 180 nettót ajánlott 6 év tapasztalt network programming után szimplán rájuk tettem a telefont.

Visszahívtak, kinyomtam őket.

2020. máj. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!