Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Eladó végzettség mennyit...

Eladó végzettség mennyit ér? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy igazából teljesen felesleges letenni, mert felvesznek nélküle is? Egyik ismerősömmel épp ezen veszekszünk, ő azzal érvel, hogy diákmunkára is lehet menni eladó szakirányú végzettség nélkül. Kassza, árufeltöltés. Szerinte kevesebb fizetésért, de ugyanúgy lehet dolgozni eladóként, és be is jelent a cég. Illetve, hogy nem nagy cucc az egész, és betanítják pár nap alatt. Mellőzzük, az én eladó vagyok, ilyen tuti nincs hozzászólásokat. Énszerintem is kérik a vizsga papírt, mindenhol. Most teszem azt, nekem nincs eladói végzettségem, akkor simán felvenne a Tesco, Lidl, Spar stb? Akár árufeltöltőnek is. Köszi a válaszokat

2020. máj. 15. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Az árufeltöltéshez nem kell eladói végzettség, de pl. egy Tesco húspultba vagy csemegepultba már nem fognak betenni eladó végzettség nélkül.


Van sok hely, ahol valóban felvesznek eladó végzettség nélkül is, de vannak helyek, ahol megkövetelik - szóval ne vitatkozzatok, mindkettőtöknek igaza van :-) És nem felesleges az eladó végzettség, de még jobb, ha továbbtanul valaki és leteszi a kereskedőt.

2020. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Középiskolás diákként dolgoztam német multinál árufeltöltőként, kasszásként és húspultban is, osztálytársam sajtpultban. Ugyan azt csináltuk mint egy "rendes" dolgozó. És érettségi előtt voltunk, 8 általánossal.

Tényleg pár nap alatt megtanulható munka, semmi kihívás nincs benne.

Két különbség van tapasztalatom szerint:

Az egyik, ha megvan a végzettséget igazoló dokumentum akkor a garantált bérminimum jár, míg papír nélkül a minimálbér.

A másik, osztályvezetői szinthez kell a végzettség sok helyen.

Ez saját tapasztalat, nem kell készpénznek venni, máshol nem tudom hogy megy.

2020. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenhova papír és úgyis fel eszik az embert. Viszont egy papír nélküli ember kevesebb fizut fog kapni. A barotodnak van igaza.

Betanulni se nagy cucc kb. annyi a munkája amit a boltban látsz. A pénztárgep használta se bonyolult, ha a laptophoz meg az okostelefonhoz értesz, az is könnyen fog menni. Inkább az idősebb koroeztalynal gond ez, h meg kell tanulni a pénztárgépet.

2020. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mennyit ér? Garantált minimálbér felett valamennyivel.
2020. máj. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!