Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Projektmenedzserként vagy...

Projektmenedzserként vagy pályázati asszisztensként mennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés
Elsősorban a fővárosban érdekelne a helyzet, mivel ott kívánnék elhelyezkedni. Másrészt az is, mennyire van benne fejlődési lehetőség az évek során, szakmailag, fizetésileg stb.

2020. máj. 15. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon függ attól, hogy milyen intézménynél/cégnél találsz állást.


Közalkalmazottként (pl. ex MTA kutatóintézetekben) nyilván a bértábla szerint fizetnek..


Cégeknél meg elég nagy a szórás...

2020. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Milyen teruleten? iT-nal netto 800k vagy afolott sem kizart, egyeb teruleten meg lehet akar 300k is a pm fizetese.
2020. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
NEM IT, sima EU-s és magyar pályázatok projektek. Inkább cégnél lenne, mint állami szférában. Köszi a válaszokat :)
2020. máj. 16. 08:25
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

(#1 vagyok)

Erre tippeltem, amit a 3-ban írsz, ill. egyből így értettem.

Én kifejezetten EU-s (kutatás-fejlesztési) területen dolgozom, senior expert-ként. Nálunk egy junior manager bruttó FTE-je 5-600e körül van. De mivel 2-3-4 éves projektek vannak, mindenkit csak konkrét projektre tudnak alkalmazni, határozott időre, és részben részmunkaidős állásra. ( De ez egy kis cég)


Ha nagyobb cégnél helyezkedsz el, ahol biztosított a folyamatos "projektellátás", elképzelhető, hogy felvesznek határozatlanra is...

A fejlődési lehetőség... Mivel elég sokféle pályázati rendszer van, nyilván nagyobb cégnél többfélébe lehet belelátásod. A magyar (operatív programos) 70-100% finanszírozású pályázatok lassan kifutnak (2020 után - ha jól tudom - már nem nagyon lesznek ilyen vissza nem térítendő támogatások, hanem inkább hitellel kombinált, vagy csak kis %-ban támogatott. Az új 2021-2027-es programperiódus nyilván fog tartogatni újdonságokat, amiket rögtön az elején megtanulhatsz, és később feljebb léphetsz... De ez inkább nagy szervezeteknél lehetséges (pl. állami / kvázi-állami projektkiíró/-ellenőrző szervezetek). Kisebb cégeknél jobb a fizetés, de mindenki mindent csinál...

Remélem, tudtam adni egy kis infót. :)

2020. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon kielégítő és hasznos infókat adtál. Már belekóstoltam ebbe a szakmába EU-s és állami projekteket tekintve is, és mivel megtetszett, most kívánnék feljebb lépni Bp-re, és ezzel még inkább meghoztad a kedvem. Hálás köszönet :)
2020. máj. 17. 10:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!