Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen mérnöknek menjek?

Milyen mérnöknek menjek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy mit csinál egy mérnök. Pl építész építő stb. Mit kell ahhoz tanulni, tudjátok az iylen alapvető tudnivalók

2020. máj. 18. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Az építész mérnöki szakma inkább elméleti - ő rajzolja meg egy ház alaprajzát, ő foglalkozik az esztétikával, az utcaképi megjelenéssel, az alapkoncepcióval. Egy épület tervezése az építészmérnökkel kezdődik.


Az építőmérnök ezzel szemben inkább gyakorlati szakma. Itt nagyobb hangsúly van a megfelelő anyagok használatán, a statikai számításokon (bár, ha jól tudom, építészből is tovább tudod magad képezni statikusnak, meg persze ők is tanulnak statikát, nem csak az építőmérnökök.)


Ha sok csajt szeretnél, menj az építész karra, ha sok csávót, akkor az építőre! Egyébként más mérnöki szakmán ha jól értettem, nem gondolkodtál? (pl. gépészmérnök, villamosmérnök, mérnök-informatikus, mechatronikus mérnök stb.)

2020. máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi hogy válaszoltál.

Hat igazából de, csak ugye nem konyitok egyikhez se. Igy hat nehez. Fel tudnal kivsit vilagositani?

2020. máj. 18. 22:14
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Felvi.hu-n utána tudsz nézni minden mérnöki szakmának. Ha pénzt akarsz keresni, akkor BME-VIK, BME-GPK.
2020. máj. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem baj, ha jelenleg nem konyítasz egyikhez se - ha elég szorgalmas vagy, bármit meg tudsz tanulni. Én például úgy végeztem el a BME-GPK-t, hogy kezdetben azt sem tudtam, melyik irányban kell egy csavart kicsavarni. Amiben nagy potenciál van, az az automatizálás (mechatronikus, villamos, vagy informatikus mérnök). Ettől függetlenül az fontosabb, hogy olyat csinálj, ami érdekel. Javaslok egy karrier tanácsadót.
2020. máj. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

#3, akkor aki nem a BME-n szerezte a mérnöki diplomáit az szotyizik a pénzéért?

Szerintem majdnem mindegy hol végzel, ha piacképes mérnök vagy(villamos, infó), interjúra úgy is behívnak.

2020. máj. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem csak a VIK piacképes ám...


Kérdező, olvasd el a szakok leírásait és az alapján próbáld meg kitalálni, hogy mit is akarsz csinálni. Hiába kifizetődő IT területen dolgozni, ha gyűlölnéd, alig bírnál lediplomázni és csapnivaló programozó lennél, de helyette évfolyamelső hajógépész...

2020. máj. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát van pár mérnöki szak amit nem erőltetnék és ez a kettő közte van.
2020. máj. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én építészmérnök vagyok, tervezésben dolgozok, a munkám 90%-a abból áll, hogy 3D-ben épületet modellezek (Kb. mint a Sims, csak "igazi" szerkezetekkel :) ). Minden egyes nap, 8,5 órát. Az építőmérnökök (statikusok) szintén számítógépes modellekkel méretezik a vasbeton szerkezeteket, zsaluzási és vasalási terveket készítenek (vasbeton pillérek, födémek, liftaknák, lépcsők terveit). Az épületgépészek azt számolgatják, szintén számítógépes programokkal, hogy például az épület víz és szennyvíz igényéhez mekkora átmérőjű vezetékekre lesz szükség, hol fognak futni a vízz, szennyvíz, tűzivíz (pl tűzcsapokhoz) vezetékek, mekkora csapadékvíz tárolóra lesz szükség, fűtésrendszer vezetékei hol fognak futni. A villamos tervező meg ugyan ezt számolja/tervezi csak az elektromos vezetékekkel, megtervezi hol legyenek a villanykapcsolók, dugaljak, lámpák, kapcsolószekrények.



Meggazdagodni ebből nem lehet, de azért az ALDI pénztáros bérszínvonalát ha egy kevéssel is, de meghaladtuk, úgyhogy átlagosan meg lehet belőle élni, csak sokat kell dolgozni...


Ja és még a BME vagy nem BME... Én BME-n végeztem, de utólag azt mondom jobb lett volna Győrben vagy Pécsen... kevesebb szívással kaptam volna meg ugyanezt a diplomát és pont ugyanitt tartanék azzal is. Ugyanitt dolgoznék, ugyanennyit keresnék, pont nem számít melyik egyetem állította ki a papírt. Talán ha vacakabb lesz az ingatlanpiaci helyzet, kevesebb lesz a munka elképzelhető, hogy számítani fog, de jelenleg nem ez a tapasztalatom.


Végső tanács.. ne az alapján válassz szakmát, hogy mit szeretnél tanulni, meg mennyit kereshetsz vele, hanem hogy mit szeretnél egész életedben dolgozni. Tanulni csak 3-7 évig fogod, dolgozni benne, viszont egész hátralévő életedben és ha igazán szereted és tehetséges vagy benne bármilyen szakmában sokra viheted.

(Lásd egy fodrász is lehet híres mesterfodrász vagy egy média szakos is lehet az RTL klubnál műsorvezető, vagy a Alsóbivalyosi helyi tv riportere, nem attól függ mit végzett, attól függ mennyire tehetséges benne)

2020. jún. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!