Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaügyi Bíróságra érdemes...

Munkaügyi Bíróságra érdemes mennem ezzel? Járhatok én rosszabbul? Lényeg lent.

Figyelt kérdés
Kb. féléve dolgozom egy építőipari cégnél aki minimálbérrel jelentett be, ettől több fizetést kapok tehát csal amit most tudtam meg az Ügyfélkapun keresztül. 8 hete nem ad munkát arra fogva hogy nincs elég munka hogy dolgozzak és amúgy is fiatal vagyok. Jelenléti ívet nem töltünk így igazolni nem tudom ott vagyok-e vagy sem. Betegszabin,táppénzen nem vagyok, dolgozni nem járok mert nem hív és magamtól ne menjek fizetést nem kapok 2. hónapja és semmit sem tesz. Ha hívom nem veszi fel ígéri hogy visszahív majd ha hívom nem reagál más telefonszámról felvette ígérte hogy intézkedik de semmi. Bérpapírt soha nem kaptam a félév alatt, munkaszerződést nem kaptam. 3 hónappal ezelőtti béremből tartozik azt sem fizeti ki mindig arra hivatkozik ha épp más telefonszámról felveszi a telefont hogy pont aznap este akarta utalni de nyilván semmi. Mit kellene tennem? forduljak a munkaügyi bírósághoz? Én jöhetek ki rosszul ebből a bejelentett bér és a valós bér közötti különbségért? a bért kp-ban kaptam ha esetleg utalta közleménybe az útiköltség szót használta.

2020. máj. 19. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Tudod a vádaidat hitelt érdemlően bizonyítékokkal alátámasztani, hogy a főnököd ne bírja bármilyen ködösítéssel megcáfolni? pl: "útiköltség"


Ezt kell mérlegelned. Ha te vádolod, az nem bemondásra megy, mindent tudnod kell bizonyítani.

2020. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az utalásnál jól látható a közleményben az összeggel együtt, az itthon létem csak a családdal tudnám bizonyítani esetlegesen a sok kimenő hívást tudnám megmutatni, a minimálbérrel való bejelentést aminek a többszörösét fizette ki azt szóban mert sosem kaptam bérjegyzéket. Akkor inkább hagynom kellene és személyesen "meglepnem"?
2020. máj. 19. 15:08
 3/4 anonim ***** válasza:

nyilván ha neked is volt zsebbe kapott fizetésed, akkor téged is elővehetnek, hiszen belementél, nem fogják kérdezni, hogy tudtál-e róla vagy nem, sőt azzal fogják kezdeni, hogy már akkor gyanakodni kellett volna, amikor még szerződést sem kaptál.


szóval téged biztos elővennének ezért. a céget viszont nem ismerjük, így nem tudjuk a kimenetelét. ha a háttérben minden okosba le van papírozva, amivel tisztázni tudja magát, és állítani, hogy te mindent megkaptál és csak rágalmazol, akkor semmi értelme nincs.

de persze lehet az is, hogy veszélyesen játszanak, és millió szabálytalanságot találnának náluk is...ettől függetlenül neked nem lenne jobb, csak max nekik is lesz pár kellemetlenségük.

2020. máj. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes, ha te mindent, amit leírsz, bizonyítani is tudsz, és nincs semmi, ami meg ellened szól (pl. zsebbe pénz).
2020. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!