Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nekem kell visszafizetnem az...

Nekem kell visszafizetnem az összeget?

Figyelt kérdés

Van egy munkahelyem,ahol egy ember miatt kiállhatatlan a munka és mivel együtt összesen öten vagyunk,elkerülhetetlen,hogy ne találkozzunk,ne dolgozzunk egymás mellett.

Megmondtam a főnöknek,hogy el szeretnék menni,ha nem fog változni a helyzet.

Ő azt mondta nem tudok,mert kapja utánam a támogatást,egy évig ott kell dolgozzak,mert ha felmondok,ő bukja a pályázatot,nekem pedig vissza kell fizetnem többszázezer forintot. Viszont azt is mondta,hogy ha látja,hogy lehetetlen együtt dolgoznunk,akkor megoldja és mehetek,a pénzt meg azon porolja le,aki miatt elmentem onnan.

Most akkor ez hogy van?



2020. máj. 20. 06:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Őneki kell alkalmaznia, te felmondhatsz!
2020. máj. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
47%
Szerintem érdemes lenne kikérned egy jogász véleményét
2020. máj. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

ahogy az első mondja, a munkáltatóra nézve vannak feltételek, te felmondhatsz, felesleges ehhez jogász.


persze neki az sem lenne egyszerűbb, hogy mi módon tudja a másik munkáson ezt "leverni".

2020. máj. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell visszafizetni a bértámogatást, csak zsarolni próbál ezzel.
2020. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Igen jól írjak. Te nyugodtan felmondhatsz bármilyen indokkal, semmi kötelezettséged nincsen. Viszont pár évvel ezelőtt ebben a támogató programban, ha felmondott az alkalmazott akkor a munkáltatónak vissza kellett fizetnie a támogatást, ha nem (jogos) azonnali hatályú felmondás volt a munkáltató részéről.


Ha sz*r a helyzet nyugodtan lépj le, vagy pedig oldja meg a főnök hogy ne legyetek együtt. :D

2020. máj. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ahhha! Értem. Nekem van ismerős,aki mondta, hogy nem a legjobb hely, 2 év alatt vagy öten megfordultak ott, van olyan, aki egyszer már felmondott,csak visszament. Ugye neki ez szar, mert bukja a pályázatot, legközelebb meg nem biztos, hogy megkapná, ha ezt látná a hivatal, hogy nem volt meg az egy évem nála. Szóval akkor nekem SEMMIKÉPP nem kell visszafizetnem? A munkaügyitől kapja ugye a 25 év alatti pályakezdős támogatást. Azt mondta ha felmondanék nekem kéne azt a többszázezret visszafizetni. Szerintem szimplán Ő nem akarja kiadni a keze közül vagy el is ment neki..
2020. máj. 20. 19:13
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom így próbál rád hatni, hogy ne mondj fel. A munkáltatónak jól jön az a pár száz ezer forint amit kap támogatásként, és nem nagyon szeretné valószínű visszafizetni. Neked semmiképp nem kell fizetned, nem kötelezhet rá.
2020. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A napokban mondtam neki,hogy lehet,hogy felmondok,mert vele nem volt soha problémám,így tartottam korrektnek.

Mondtam,hogy lehet sikerül máshova mennem,de nem 100%. Normális volt,de azt mondta az egy hónapot ki kell várnom. Mondtam,hogy nem igaz,felmondhatok azonnali hatállyal is akár. Azt mondta ez érdekes,meg hogy Ő abban az egyben biztos,hogy nem visszafizetni semmit. :D

2020. máj. 25. 18:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Azonnali hatállyal csak komoly indok miatt mondhatsz fel. Ha nem jössz ki a kollégákkal pl az nem az. Meg ha próbaidős vagy, akkor állhatsz fel azonnal. Egyébként a felmondási idő játszik nálad is.
2020. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el a munkaszerződésed.

Az első 3 hónapban általában indoklás nélkül felmondhat mindkét fél.

2020. máj. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!