Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köteles vagyok ledolgozni a...

Köteles vagyok ledolgozni a mai napot?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ma felszeretnék mondani a munkahelyemen. Kaptam másik lehetőséget, egy jobb munkahely kopogtatott be az ajtón. Kevesebb hajtás, több pénz, azonnal kezdhetnék. Már le lett beszélve, hogy kilépek a mostani munkahelyemről. Próbaidős vagyok. A lényeg: egy áruháznál dolgozom. Ez az a bizonyos cég ahonnan 900 embert elküldtek. Van belépő kártyám, plusz munkásruhám. A mai napot köteles vagyok ledolgozni? Ha igen, akkor a műszak végén, le kell adnom a cuccokat?

2020. máj. 21. 07:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy. Cuccokat le kell adnod.
2020. máj. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bemész, beeadod papíron a felmondásod 2 példányban aláiratod, egy marad nálad. Leadod a kártyát, cuccokat megírjátok erről az átadás-átvételi jegyzőkönyvet, aztán mehetsz dolgodra. A munkahely majd pár napon belül kiküldi a papírjaidat és a fizudat.
2020. máj. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést mert már egyik munkatársam mesélte, hogy régebben hogy lépett ki ettől a cégtől. Csak aztán visszament egy másik üzletükbe( ide) Azt mondta, hogy nem fogadják el a felmondási papírt. Hanem adnak egy sajátot. Alá kell írnom, egy az övéké. Másik az enyém. Ez igaz lenne?
2020. máj. 21. 08:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt bármelyik pillanatban felállhatsz és távozhatsz.

Ettől függetlenül a kiléptetést meg kell csinálni. Tehát el kell számolnod a kapott munkaruhával pl.

2020. máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hogy a munkáltatónak van saját nyomtatványa a felmondáshoz. Én is dolgoztam olyan helyen, ahol mikor felmondták, mondták, hogy remek, de töltsem ki és írjam alá az ő papírjukat, mert csak azt fogadják el. Ha abban is az van leírva, mint a tiedben, akkor teljesen mindegy, melyiket írod alá.
2020. máj. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 21. 09:06
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

A valóság az, hogy a felmondás egy egyirányú jogi nyilatkozat - nem kell senkinek sem elfogadnia semmit. Te beadod a munkaadó meg tudomásul veszi - vagy nem, ez semmin nem változtat.

Csak a későbbi jogviták elkerülése végett érdemes egy felmondási papírt aláiratni, amúgy semmi sem kötelez rá, főleg nem próbaidő alatt.


Mindettől függetlenül gondolom azért nem akkora nagy gond aláírni egy formanyomtatványt, ha a cég ragaszkodik hozzá. Egyszerűbb és gyorsabb, mint vitatkozni...

2020. máj. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

#7: talán azért tartanak tőle, mert úgy van megfogalmazva, hogy egy átlagember nem feltétlenül érti.

Tehetnek bele olyan jogi csavart, ami később hátrányos lesz a munkavállalóra nézve.

Szóban persze azt mondják, hogy az semmiség, nem fontos, aztán később kiderül, hogy nem jár semmi, sőt még fizess.

Alapesetben persze az eredeti szerződés vagy az MTK szabályozza a dolgokat, de azért ne csináljunk már úgy, mintha még soha nem akarták volna átverni vagy lehúzni a munkavállalót...


Pl. ha a próbaidőt sem tölti ki, az sok helyen azzal jár, hogy a munkásruháját kifizettetik vele, hiszen a cégnek ez költség volt, a dolgozó már nem hoz hasznot, a ruhát meg nem adhatja oda a következőnek. Az unokatestvéremnek egy kezeslábas így került 30 ezerbe, ott is ő mondott fel. Nem nagyon tudsz mit csinálni, max perre vinni a dolgot, de 30 ezerért nem fogod, szóval igenis ki tudnak használni.

2020. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tescoba 5 éve simán odaadták a régi ruhákat, sőt még a cipőt is. Kaptam is ajándékba egy jó kis szemölcsöt az előző gazdájától.

Ha saját nyomtatványt adnak azért érdemes figyelmesen átolvasni többször is és értelmezni,pl a leszámolásra vonatkozó részeket. Próbaidő alatt nincs nagy jelentősége, de mindenképpen szerepelnie kell rajta, hogy szabadakaratodból mész el vagy ők raktak ki, esetleg közös megegyezésről van szó. Pl azért mert ha 3 év után ők rúgnak ki, és te aláírod a közösmegegyezést, akkor nem jár végkielégítés.

2020. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy szabályos volt. Csak valószínüleg spórolni akartak, ami a Tescora elég jellemző.

Akiről írtam, pont azért fizettették ki vele, mert azt mondták, másnak nem szabad odaadni.

Így persze lett egy munkaruhája, amit otthon elnyűtt, csak mondjuk megvette volna 5000-ért, így meg azért volt többszöröse, mert rajta volt a cég neve.


Igen, próbaidő alatt szerintem sincs nagy jelentősége, inkább később. Hiába írunk 2020-at, ma is van, aki fel akar mondani, és mégis aláírja a közös megegyezést, mert nem tudja, hogy nem szabad.

2020. máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!