Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az akadálya annak hogy...

Mi az akadálya annak hogy felvegyenek valakit szakmával, de a szerződésbe azt írják kisegítő asszisztens, és nem kell megadni a garantált bérminimumot?

Figyelt kérdés

Mi az akadálya ennek a simlinek? Felveszek valakit szakképzettséggel szakképzettséget igénylő munkakörbe, tehát elvileg jár a garantált bérminimum.


De beírom a szerződésbe, hogy kisegítő assszisztens stb vagyis valami képzettséget nem igénylő munkört máris nem kell megadni, elég a minimálbér.

És jöhet akármilyen hatósági ellenőrzés mert az csak a papírt nézi papíron meg stimmel a dolog.

És hacsak az alkalmazott fel nem jelenti a munkahelyét (és nem fogja annál jobban kell neki az állás) akkor a lebukás esélye is kb nulla.

Senki se jelenti fel, max dolgozik egy ideig ír, aztán felmond. A cég meg veszi fel a köv nyomoroncot..


Mi az akadálya akkor ennek a simlinek?


2020. máj. 23. 10:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Az akadálya az, hogy nem írod alá a szerződést.. ha meg aláírod akkor elfogadtad."


De azt ugye tudod hogy JOGI ÉRTELEMBEN ez semmi alól se menti a munkáltatót?

2020. máj. 23. 12:03
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy tisztában a dolgokkal, bár valószínűleg troll kérdésről van szó szóval nem is bonyolódik vitába veled.
2020. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
És? A kérdés az, hogy mi akadálya van. Semmi.
2020. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Nem vagy tisztában a dolgokkal, "


Teljesen tisztában vagyok a dolgokkal, főleg hogy a jogiforum.hu oldalon már átrágtuk a kérdést.

2020. máj. 23. 12:19
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nem csak erre az oldalra hányod a baromságaidat? Hogy van neked ennyi időd? És ha már máshol választ kaptál, miért teszed fel itt is a kérdést?
2020. máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
remek, és úgy voltál vele, hogy megkérdezed itt is, hátha itt mást mondanak...XD inkább menjél dolgozni, a munka nemesít.
2020. máj. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"átha itt mást mondanak..."


Biztos voltam benne. És bingó. És abban is biztos voltam hogy hülyeséget. És bingó!

2020. máj. 23. 12:57
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Látod, milyen jó ez az oldal? Ha egy kis örömre vágysz, csak írsz egy trollkérdést, azt' máris igazad lehet. Ilyen olcsón nem szórakozol máshol. Egyébként a vén alkesz igazgató hogy van? Az idén esedékes infarktusán túlesett már?
2020. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Akinek nincs választása, azzal bármit meg lehet tenni. Ennyi az egész. És az a szép, hogy a legtöbbször amúgy lenne is választása, csak épp nyuszi, mint McFly.
2020. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Biztos voltam benne. És bingó. És abban is biztos voltam hogy hülyeséget. És bingó!"


Ahogy Besenyői Pista bácsi mondta: "Amikor azon az ajtón bejöttem, már 3-szor volt igazam. Igazam van?... Na, tessék! Négy!"

2020. máj. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!