Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnököm ajánlatot tett,...

A főnököm ajánlatot tett, menjek át külsős KATÁ-s vállalkozóból saját alkalmazásba. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A cég kapott egy hatalmas állami megrendelést. Sürgősen kellenek emberek, de nem elég jó a home office, be kellene járni.

A következő a problémám:

- KATÁ-val piszok jól kerestem home offiszból, bejárós alkalmazottként ennél többet szeretnék kapni, ez viszont a cégnek nagyon sokba kerülne. Hiába vannak tele lóvéval, ennyit nem hiszem, hogy ki akarnának köhögni.

- Ismerem az ottani embereket, hangulatot és a főnököt is. Hányingerem van tőlük. Lehet lébecolni és külön irodát is ígért, de annyira lehangolóak, hogy nem szívesen lennék velük összezárva.

- A KATA kiffuladóban van. Hamarosan változások lesznek, amik ellehetetlenítik a működésemet. Már eddig is a törvény mezsgyéjén lavíroztam, de év vegeig még biztosan kitartana a dolog.

- Ha nem fogadom el az ajánlatot, félő, hogy a cég fokozatosan leépíti a kapcsolatunkat és csökkenti a megrendeléseket úgy, hogy akkor már nem fogja anyagilag megérni. Viszont így rengeteg szabad időm lesz és tudok más megrendelőket is vállalni (Ha találok...). Esetleg főállást másik cégnél.


Szóval összefoglalva a két lehetőség:

1) Elfogadom az ajánlatot valamivel kevesebb pénzért (valószínűleg határozott idejű szerződéssel...) és bejárok az idegesítő idióták közé

2) Vagy kitartok a KATA mellett, de csökkenő megrendelésekre számíthatok, ami viszont esetlegesen új lehetőségeket hord magában (pl. új teljes állás mellett még bedolgozgatok nekik továbbra is, összességében valószínűleg több pénzt keresve, mint az első opcióval). Persze ez rejt némi kockázatot magában, ami a jelenlegi kiszámíthatatlan helyzetben nem kívánatos.


2020. máj. 23. 13:56
A kérdező szavazást indított:
Fogadjam el az ajánlatot, legyek alkalmazott
Maradjak KATÁ-s, történjen, aminek történnie kell
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ezt neked kell eldöntened. Kockázat nélkül nincs nyereség, tehát vagy a langyos vizet választod kevesebb, de biztosabb pénzért vagy vállalkozol több pénzért. Értelem szerűen utóbbi esetben gondoskodnod kell magadról, szóval csak akkor válaszd, ha hajlandó vagy a többlet pénzt félrerakni és nem felélni.
2020. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Felélni nem szoktam a pénzt, tisztában vagyok a kockázattal. A KATA esetén várható nyereség minimális és a "langyos víz" vesztesége is minimális. Nehéz a döntés....
2020. máj. 23. 14:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én különösen a határozott szerződés miatt nem fogadnám el!

Nem szeretnék fix ideig rabszolgája lenni senkinek, lelépési lehetőség nélkül.

2020. máj. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Maradj kata-s keress új ügyfeleket.
2020. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Jobban jársz, ha a saját magad főnöke leszel. Az alkalmazotti lét biztonságosnak tűnik, de cégmérettől függetlenül egyik percről a másikra bárkitől megszabadulhatnak. Szerintem alkalmazottnak lenni nagyobb kockázat, mint vállalkozónak.
2020. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A végső döntés majd nyilván a "bértárgyalás" alatt fog megszületni. Fogok majd mondani egy szabad szemmel is jól látható összeget. Ha belemennek, én lennék a legjobban fizetett alkalmazottjuk, de ha kitudódna, lincshangulat alakulna ki. Márpedig ezt nem engedhetik meg maguknak, úgyhogy az eredmény borítékolható...
2020. máj. 23. 20:28
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem, nem dolgozol kevesebb pénzért. Ugyan annyiért vagy hajlandó dolgozni. Az, hogy a jogszabályi változások miatt a cég magasabb adófizetési kötelezettségre kényszerül, nem a Te felelősséged.


Ha pedig ez valakinek esetleg nem tetszene, ott van a lehetősége annak, hogy más munkahelyre menj.

2020. máj. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!