Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökhallgatóként hol keresse...

Mérnökhallgatóként hol keressek állást?

Figyelt kérdés

Milyen portálokat ajánlotok erre? Profession.hu?

Esetleg más jó álláskereső oldakat ismertek?


Villamosmérnök hallgató vagyok, lassan már gondolkodnék valamennyi szakmai gyakorlat megszerzésén, na meg a szüleimtől való különköltözést is szeretném valamiből egyszer megoldani. Ezért gondolkodom inkább "gyakornoki" helyeken.


(Egyébként dolgoztam már raktárosként és árufeltöltőként is.)


Köszönöm a tanácsokat előre is.



2020. máj. 25. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
CV online, mernokallasok.hu, bap.hu.
2020. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Schönherz iskolaszövetkezetet tudom ajánlani. Villanykarosoknak jó melókat tudnak, megvannak a megfelelő kapcsolataik.
2020. máj. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Schönherzen elég kevés hirdetést látok, de hátha szerencsém lesz..

Köszi a tippeket, regisztrálok ezekre az oldalakra.

2020. máj. 25. 15:53
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Érdemes facebookon keresgélni, hogy nincs-e villamosmérnök állások csoport. Ezekben sok meló megfordul. Illetve érdemes még körbenézni az egyetemen, hogy nincs-e olyan szakcsoport (nem emlékszem már hogy hívták őket - lelkes, tanulásban jó, többre vágyó diákok egyvelege akik közös szakmai kihívásokat keresnek). Na szóval rajtuk keresztül is lehet állásokat találni. Én anno tagja voltam egynek és a levelező listájukon is sokáig rajta voltam, onnan szereztem az első állásom.
2020. máj. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

TDK-nak hívják azt hiszem. Sosem TDK-ztam még :D

2020. máj. 25. 21:35
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Szakkollégiumnak hívják. Mondjuk köztük is van jó pár kutyaütő.
2020. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Melyik térség? Milyen specializáció? Mi érdekel?
2020. máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Igeeen, szakkoli. Van persze, sok, de lehetőséget is találni rajtuk keresztül sokat, ha valamire való szakkoliróp beszélünk.

Én rajtuk keresztül szereztem az állásom az utolsó évemben és tök jó együttműködés volt. Simán felvettek teljes munkaidőre úgy, hogy elengedtek a még hátralévő egy-egy órámra. Persze nem fizettek agyon, de megérte az áldozatot, sok tapasztalatot összeszedtem ott.

2020. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Anno állásbörzén voltam, nem tudom, most mi van helyette. Ott célzottan gyakornokat is keres a legtöbb cég (általában harmadévest).


Azon kívül ahogy előttem is említették, érdemes szétnézni az iskolaszövetkézeteknél, pl. [link] [link] [link]


Próbálkozhatsz a Linkedinen is, ha beállítod, hogy milyen egyetemen tanulsz, előbb-utóbb meg fognak találni.

2020. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
BME állásbörze elmaradt a vírus miatt :'(
2020. jún. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!