Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikorra leszek felsővezető a...

Mikorra leszek felsővezető a közigazgatásban?

Figyelt kérdés
2017-ban végeztem a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közigazgatás-szervező szakán és már 3 éve egy önkormányzatban dolgozom. Az egyetemen azt mondták nekünk, hogy a szak lényege, hogy vezetőket képezzen a közigazgatás számára és, hogy bármely közigazgatási területen, intézményben helyt tudunk állni a tudásunkkal és vezetők leszünk. Sőt a miniszteri pozíció is elérhető, hiszen az is közigazgatási munka. Viszont nyáron lesz 3 éve, hogy itt dolgozom és semmi feljebb lépést nem tapasztaltam, ugyanúgy ügyintéző vagyok, mint amikor kezdtem. Nem azt mondom, hogy nekem kéne a jegyzőnek lenni, de azért egy osztályvezető pozíció kijárna nekem, ha már elvégeztem az egyetemet,ami arra lenne hivatott, hogy vezetőket képezzen. És ami irritál, hogy nálunk a vehetők nagy része jogász (jegyző, aljegyző, csomó osztályvezető). Hát, akkor miért képzik a közigazgatás szervezőket, ha utána a jogászok ülnek a pozíciókon?? Mit értenek a jogászok a közigazgatáshoz? Egy NKEs diplomás sokkal több mindent tanul, sokkal átfogóbb a tudása és jobban ért a közigazgatáshoz, mint egy jogász. Egyre több volt évfolyamtársam mondja, hogy náluk is ez a helyzet (másik önkormányzat, járási hivatal vagy kormányhivatal). Csak én látom rosszul a helyzetet, türelmetlen vagyok vagy miért történik ez?

2020. máj. 27. 13:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
3évután osztvez?? Álomvilágban élsz!
2020. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Vezető? Mégis kiket vezetnél, ember, gondolkodj már egy kicsit! Ott a legtöbb embernek van diplomája, nem nagy dolog. Ha nem nyalsz eleget, sose leszel vezető.
2020. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%
Ezt most minden hónapban meg fogod kérdezni?
2020. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Hiába kérdezed meg újra és újra. Jó politikai oldalon nyalva kell feljebb lépegetned szépen. Ha elég hosszú a nyelved, viszonylag gyorsan is magasra juthatsz
2020. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Most először kérdeztem meg ezt. Az pedig, hogy mindenkinek van diplomája az nem igaz. Igen, sokaknak van, de sok a jogász meg a közgazdász + speciális területeken a mérnökök. De a normális szerintem az lenne, ha a közigazgatás szervezők lennének a vezetők, mert mi értünk a legjobban a közigazgatáshoz.
2020. máj. 27. 15:38
 6/31 anonim ***** válasza:
19%

“ Most először kérdeztem meg ezt.”


Hazudsz.

2020. máj. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

#5: sajnos tudomásul kell venned, hgoy nem a befőtt teszi el a nagymamát. Arra senki nem kíváncsi, hogy te mit tartanál normálisnak! Ja, persze, egy hároméves junior ért hozzá a legjobban, és nem az ÉVTIZEDEK óta ott dolgozók...


Na mesélj még hasonló vicceket! :-DD



Az állami

2020. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Kedves 6os! Aki mondja másra az mondja magára!!
2020. máj. 27. 16:31
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

Közigazgatástól mit vársz?

Kapcsolatot kell építeni azaz jól kell tudni nyalni, ha ez nincs meg benned sosem viszed többre ott

2020. máj. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
100%

- Kijárna már nekem

- Sokkal nagyobb a tudásom xy-nál

- Gyk-n hisztizik hogy miért nem osztályvezető


Nem tudom hogy troll kérdés vagy valódi, de légyszíves olvasd vissza amiket felsoroltam, ha nem látsz kivetni valót, akkor fölösleges beszélni róla.

2020. máj. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!