Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy van ez, hogy állandóan...

Hogy van ez, hogy állandóan hónapról hónapra (korona ide vagy oda) nő a bruttó bérünk (már 400 bruttó, kb 255 nettó az átlag) és mégis 5 ből 3 ember ebből semmit sem tapasztal, csak stagnál? Kik húzzák ezt így, ilyen gyorsan fel?

Figyelt kérdés
Bárkit kérdezek, aki az államnak dolgozik diplomásként is, hogy szinte kis túlzással 5 éve is ennyi volt a bére, mint most.
2020. máj. 28. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
mármint az átlagbér...ami függ egyrészt attól, akik felfelé húzzák, azoknak tökmind1, mert igenis jobban élnek, aztán vannak a sereghajtók, a minimálbérközeli fizetésből élők...nekik is növekszik...csak ide tartozik rengeteg kereskedelmi dolgozó például, rengeteg gyártási, termelési ágazatban dolgozó betanított munkás...és az ő bérük emelése azt jelenti az adott ágazatnak, hogy drágul a termelés, így árat emelnek, szóval teljesen mind1, kinek mennyivel növekszik a bére, ha az élet meg drágul.
2020. máj. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Én nem értem a kérdést.
2020. máj. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha ém megeszem a te ebédedet is, akkor statisztikailag mindketten jóllakottak leszünk, akkor is, ha te éhezel.
2020. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én nem értem a kérdést.


2. ezen nehéz mit nem érteni, nő az átlagbér folyamatosan, de a legtöbb ember ebből nem nagyon tapasztal semmit. Ez a lényege.


3. sajnos ez igaz.

2020. máj. 28. 13:45
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Olvasd el a saját kérdéseket, az "átlagbér" szó nincs benne.
2020. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy te erre gondoltál, de a kérdésben szó sem esik átlagbérről, te csak annyit írtál, nő a béretek, de senki nem vesz észre belőle semmit.

Én se értettem a kérdést.


Az átlagbérben mindenki benne van. Én tavaly munkahelyet váltottam, közel 30%-kal több a fizum, és nem igen, észreveszem. A környezetemben több ilyenről id tudok. Szóval az én ismerőseim meg a te ismerőseid együtt kihozzák a statisztikai átlagot.

2020. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Jellemzően külföldi cégeknél jobban nőnek a fizuk és még jól is hangozhat az évi x%-os emelkedés, de igazából ez kb az eur/huf árfolyamot követi.

Magyar/állami cégeknél meg viszonylag kevés motiváció van béremelésre.

2020. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel van 6 ember ebből 2 fő 400 ezret keres br, 4 fő meg 200 ezret. Ezek átlag 260at keresnek. Ha kirúgnak 2 embert, aki csak 200 ezret keres, akkor már nő az átlag bér, mert csak azt a kereső 4 embert veszik figyelembe viszont az ő átlag bérük már 300 ezerre emelkedik.

Na ezért nő az átlag fizu. Most rengeteg amúgy is alacsony keresetű ember veszítette el a munkáját. Viszont a statisztikák an csak azt veszik figyelembe aki után járulék van fizetve, tehát a munkanélküliek kiesnek.

2020. máj. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na igen, a leepitesek.
2020. máj. 28. 16:46
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki 5, vagy kevesebb létszámú munkahelyen dolgozik, az bele sem kerül a statisztikába.
2020. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!