Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondáskor 12 havi munkaidők...

Felmondáskor 12 havi munkaidőkerettől függetlenül a túlórát azonnal ki kell fizessék az utolsó bérrel együtt?

Figyelt kérdés

Határozatlan szerződés, 3 havi próbaidő, és 12 havi munkaidőkeret.

Felmondok a 3 hónapon belül a próbaidőre hivatkozva azonnali hatállyal indok nélkül.

Van egy rakat túlórám amit ha nem mondanék fel, majd csak a 12 hó letelte után fizetnének ki.

de felmondok, akkor a túlórákat az utolsó bérrel együtt azonnal (=5 napon belül) ki kell fizessék?


2020. máj. 31. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Munkaidőkeretben PLUSZ óráid vannak!


Én 4 műszakos vagyok, nálunk áprilisban indult a keret.

A mi munkaidőnket a 3 műszakosokéhoz viszonyítják, eszerint áprilisban nekem -1 napom volt.

Ha ekkor felmondtam volna, 1 db plusz napom elment volna a semmibe, mivel minusz 1 napom volt.

2020. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Munkaidőkeretben PLUSZ óráid vannak!"


így van! Amit


a) vagy kifizet

b) vagy tömbösíti és kiadja csúszóban



de mivel felmondtam így b) nem játszik (nincs mikor kiadja) így csak az a) marad.


Vagy tán nem így van?

2020. jún. 1. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!