Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HR-esek, miért nem válaszol...

HR-esek, miért nem válaszol senki az önéletrajzomra?

Figyelt kérdés
Csak olyan pozícióra nyújtom be, amire megfelelek, de meg sem akar hallgatni senki. Én megérteném, ha egy interjú után mondaná valaki azt, hogy nem illek a csapatba, vagy nem felelek meg. De szó nélkül elutasítani olyat, aki mindent tud, ami az elvárás, az bántó. Lehet az oka az, hogy elmúltam 45?

2020. jún. 4. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Miért zavar, hogy nem kapsz elutasító választ? (főleg, 45 évesen ezt már megtanulhattad volna kezelni) A nem reagálás is egyfajta válasz.
2020. jún. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hol írtam azt le, hogy elutasító választ várok? Nem tudom hány éves vagy, de az értő olvasás nem az erősséged. De azért köszi a válaszodat.
2020. jún. 4. 13:34
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Kellett beadnod szakmai életrajzot és motivációs levelet kézírással.

Már ez is egy szűrő. Pl. lehet tökéletes előéleted, de más kreatívabbnak tűnik, meggyőzőbb érveket tud írni, mint te.

Semmi bántó nincs abban, ha nem téged választanak. Ami pedig a visszajelzést illeti: ha egy stétusra jelentkeznek hárman, nyilván őket értesítik. De ha 145 jelentkező van, akkor sablonlevelet sem küldenek, személyesebbet meg teljesen kizárt.

Az életkorod természetesen számít. Előnyödre is válhat, kizáró ok is lehet. Ez az a kor, amikor már kellően tapasztalt vagy. Ez jó. Elég messze van még a nyugdíj. Ez sem rossz. De már a tűrőképességed kisebb lehet, igényeid nagyobb, mint egy kezdőé. Lehet, a te tudásod elmélyültebb, de elavult is lehet. A friss tudás sokszor előnyösebb.

És ha minden tökéletes is, akkor is lehet a stílusod nem tetsző.

Vagy magasabb végzettséged van, mint a cégben a vezetőknek. A túl sok tudás sem mindig előnyös.

Lehet az is, hogy huszonévesek között kellene dolgoznod. Nem bulizni járunk dolgozni, de azért emberek vagyunk. Téged is feszélyezne, nekik is kellemetlen lenne, ha nem egy nyelvet beszéltek.

És a végére hagytam: Lehet, van olyan, aki még nálad is tökéletesebb.

2020. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Semmi bántó nincs abban, ha nem téged választanak."

NEM ez bánt, hanem az, hogy esélyt sem adnak, nem kapok lehetőséget interjúra. El tudom fogadni, ha nem illek bele a csapatba, mondjuk azért, mert huszonéves a kollektíva.

"Lehet, van olyan, aki még nálad is tökéletesebb." Ez szinte biztos. :D

De az elmúlt hat hónapban két olyan álláslehetőség is volt, ahová jelentkeztem, és visszautasítottak írásban, interjú lehetősége nélkül. Majd három hónap elteltével újra hirdetik a pozíciót - feltételezem, hogy akit először kiválasztottak, nem vált be, vagy kilépett. Ilyenkor azt gondolná az ember, hogy próbálnak választani a korábbi önéletrajzokból. De nem, inkább feladnak még egy hirdetést. Komolyan, már sírnom kell ettől.

2020. jún. 4. 14:29
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Magyarországon nincsen HR kultúra.

Nem alakult még ki.

2020. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg sok olyan jelentkezik (pláne mostanában) egy adott pozícióra, aki megfelel a feltételeknek (az emberek jó része eleve csak akkor jelentkezik ha úgy érzi megfelel) és nem akarnak 15-20 embert meghallgatni, ezért kiválasztják az 5-6 legjobbat és ebbe nem kerülsz bele. Az meg sajnos ritka, hogy akár egy sablon "sajnáljuk, de nem..." levelet megírjanak.

Hacsak nem valami különleges tudásod van, ami hiány és kevés embernek van hasonló, akkor ez van. Vannak jobbak. Sok a jelentkező, szűrnek, nem kerülsz be.

2020. jún. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Keress rá Baráth András gerillaönéletrajz honlapjára vagy Álláskeresési kilátások 45 év felett c. riportra, vagy ilyen cikkre, regisztrálj a hírlevelére, mert a 45 felettiekre is gondol ebben a témában.
2020. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na úgy tűnik beindultak, az elmúlt két hétben öt interjún voltam.
2020. jún. 26. 11:25
 9/10 anonim ***** válasza:
7. vok: :) remek, mindig készülj az adott cégből, ezt már annyiszor olvastam és igaz is. Nekem is mondták, örülnek, hogy de sok mindent tudtam, viszont nem úgy adtam elő, hogy bemagolva felmondtam...
2020. jún. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Azt nem értem, hogy ilyenkor egy sablon levelet miért nem képesek küldeni?

Akár BCC-zve az összes jelentkezőnek.

jan. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!