Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő villamosmérnökként hol...

Kezdő villamosmérnökként hol lenne érdemesebb elkezdeni a pályafutásomat Győrben vagy Budapesten?

Figyelt kérdés
Jelenleg Győrben lakom és tanulok. Tavasszal fogok végezni egyetemen és mostanában egyre többet gondolkodom, hogy fel kéne költözni Pestre, ott talán több a lehetőség.

2020. jún. 4. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Hát mérnökök tekintetében legalábbis gépész jármű villamos ilyesmik, na ezek tekintetében győr elég jó, mivel ott az audi meg még jópár ipari cég. Max ha annyival többet fizetnének pesten.

Van egy stat (ha kell elő tudom keríteni), mely szerint a győri műszaki diploma többet ér, mint bármelyik pesti (többet ér alatt azt értették, hogy mennyi fizetést kap és hogy mekkora százalékuk helyezkedik el diplomás állásban. A stat szerint győri műszaki diplomával az elhelyezkedés és a fizetés tekintetében is a topon van.) De van benne egy kis torzítás. A műszaki-ban benne van minden műszaki szak, nemcsak az említett három. Tehát szerintem elsősorban a gépész villamos jármű mérnökiek amik felhúzzák, ezekkel ugyanis jó eséllyel lehet az audiba menni és még jól is fizetnek (bizonyos esetekben még előnyben is van a győri diploma a pestiekéhez. Főként gondolom amiatt, hogy ugye az audinak van külön karja a sze-n, ahol a járműmérnököket oktatják) Tehát ezek felhúzzák a statisztikát és úgy tűnik, hogy jobb mint egy pesti diploma. De mondjuk egy műszaki menedzser vagy építőmérnök számára már nemhiszem, hogy a győri diploma az értékesebb.


Tehát szerintem neked, mint villamosmérnöknek győr ugyanolyan jó, vagy talán még jobb is. Feltéve, ha az audiba hajlandó vagy menni. Én például nem mennék, mert habár jó fizuk vannak, de amennyi jót hallottam, legalább annyi negatívat is. Pl. hogy kihasználják a mérnököket. Bár ez biztosan osztálytól is függ, lehet, hogy pl. a festés részen igen, míg a villamos részen nem.

De mondjuk azt nemtudom, hogy pesten villamosság tekintetében mik a lehetőségek. Én inkább gépipari megközelítésből látom a dolgokat, ezekben villamosmérnököket is keresnek. Azt tudom, hogy vannak direkt villamossággal foglalkozó cégek, mint pl. eon és társai


Amúgy meg jó modern egy cég az audi, én már háromszor voltam gyárlátogatáson, mindig elképeszt ami ott folyik. Neked is ajánlom, ha már egyszer mérnöknek tanulsz :D

2020. jún. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Egészen más egy eonos munkakör, mint egy audis munkakör (mármint a fősodorban). Ez nem is számít? Akkor vagy szerencsés természet vagy, vagy a szakma járt rosszul veled, mert egyik szeletét sem kedveled jobban, mint bármely másikat. Ha csak a pénzt nézed, az három év, és vagy Dunába ugrasz (na, az van legalább Győrben is és Budapesten is), vagy belevágod a nagykést a főnöködbe, vagy kényszerzubbonyban visznek el. :)
2020. jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg most és még egy ideig ellennél Győrben is. Budapesten viszont valamilyen munkahelyed mindig lenne. Ezer oka lehet, amikor valamiért kell egy B vagy akár egy C opció. Nem lehet csak az Audiban bízni...

Én a helyedben ezek miatt inkább bevállalnám Pestet, de nyilván Győrben sem fogsz éhenhalni.

2020. jún. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindkét város jó a szempontodból, de Budapesten több a lehetőség.
2020. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Győr az ország egyik legjobb városa munkahely szempontjából. A fizetések hasonlóak mint BP-n viszont az árak sokkal megfizethetőbbek. Én egyelőre biztosan maradnék Győrben.
2020. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!