Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nyelvvizsga nélkül diplomát...

A nyelvvizsga nélkül diplomát kapó 70-100000 diplomás rontja a nyelvizsgás diplomások állástalálási esélyeiét, lehetőségeit?

Figyelt kérdés
2020. jún. 7. 05:46
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem nagyon szerintem. Sokan már eleve beírták az önéletrajzba hogy x egyetemen tanultak, hiába nincs diplomájuk, ráadásul a munkáltatónak sokkal jobban számít a releváns munkatapasztalat.

Szerintem annak a 70 ezernek kb. 10 %-a az, aki jobb állást fog kapni és így persze rontja a többiek esélyeit, de ez elenyésző.

2020. jún. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
A gyártósori összeszerelők között meg a mekiben biztosan. De a diplomásokra nem veszélyesek.
2020. jún. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Hogyne rontana. Megnőtt a kínálat a piacon.
2020. jún. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem volt még olyan munkahelyem, ahol elfogadták volna, hogy megvan a végzettség, ha nincs kézben a diploma. Akinek nyelvvizsga hiánya miatt nem adták ki az oklevelet, olyan volt ezeken a helyeken,mintha nem is lett volna.
2020. jún. 7. 07:37
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Nem hinném. Kezdjük azzal, hogy leszámítva a közszférát, ott se mindent, normális diplomás munkahelyen tudni kell legalább angolul. Akinek nyelvvizsgája van, az nem biztos, hogy tud, de aki nem bírta megszerezni, és ezért nem kapta meg a diplomáját, az nagy eséllyel használható nyelvtudással sem rendelkezik.


Az én munkámban, IT-s vagyok, egyébként sokan vannak diploma nélkül, olyan is, akinek abszolutóriuma volt, nyelvvizsgája is volt, csak lusta volt szakdogát leadni. Ez nem akadályozza a munkaerőpiacon, de ha angol nyelvtudása lenne, akkor a potenciális munkahelyek 99%-a kiesnének számára.

2020. jún. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Én tuti nem rontom az esélyeidet, ugyanis nem kérem a diplomám. Igazságtalan rendelkezésnek tartom, és vannak elveim. (Gyp dipi, de nem azzal dolgozom)
2020. jún. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

"Nem volt még olyan munkahelyem, ahol elfogadták volna, hogy megvan a végzettség, ha nincs kézben a diploma."


Ez vicces. :) Én csak ilyen helyeken dolgoztam, ahol ez nem számított.

2020. jún. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
20%

Én megkapom és nem váltok munkát. Akiket ismerek, ugyanígy vannak.

Pedig én épp ma 1 éve végeztem csak.

Aki régebben végzett, az még kevésbé fog váltani.

2020. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Eddig egy munka helyemen sem számított, hogy a ki van-e nyomtatva a diplomán, ezután se fog.

Nyelvnél meg úgyis az számít, éppen milyen állapotban van a tudásom.

2020. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!