Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek miért ilyen...

Szerintetek miért ilyen rosszak a fizetések?

Figyelt kérdés
Amihez kell vegzettség de a betanított munkáknál is megáll Budapesten a nettó fizetések átlaga 250 ezer forintnál. Ettől többet csak a szerencsések keresnek vagy akiknek jók a kapcsolatai vagy több éves tapasztalatuk van. Nettó 250 ezerből nemhogy önálló élet nem lehetséges de félrerakni sem nagyon lehet annyira drágaság van mindenhol. Miért nem tudnak a nagy multik cégek többet fizetni az alkalmazottaknak mert ennek így hogy hónap végén szinte sehogy sem jön ki az ember tehát nincs már pénze nemsok értelme van. Amiből már lehet félrerakni és viszonylag normálisabb szinten élni anyagi szempontból az olyan nettó 500-600 ezer ft kéne hogy legyen 1 hónapban de nagyon kevés cég fizet ennyit az alkalmazottaknak és ez nagyon elszomorító.

2020. jún. 8. 16:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Ez Magyarország. Egy kis feketeafrikai színvonal Európában.
2020. jún. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Nagyjából fel is vázoltad, mit tudsz tenni, hogy változzon a helyzet. Tanulj, dolgozz, szerezz tapasztalatot, pályázz meg jobb állásokat, válts, ha kell.


Nem a gykn kell sírni, hogy keressen mindenki 600ezret. Különben is: ha mindenki 600at keres, akkor senki sem keres annyit.

2020. jún. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Orulj a 250nek, itt keleten ugyanezert a munkaert 150et kapsz.
2020. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Az adók miatt. Egy kifizetett nettó forintra majdnem egy másik egész forintot kell kifizetni az államnak. Azaz hogy te 250 nettót kapj, majdnem 500-ba kerül a cégnek. Ahogy emeli, ez arányosan nő, nettó 350 már majdnem 700-ba fáj nekik. Ha ez nem lenne, örömmel adnának neked nettó 400-at is betanított munkára.
2020. jún. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Hülyeség az állításod. Budapesten lehet többet is keresni, mint 250 ezer ismeretség nélkül.


Igazítsd az igényeidet a lehetőségeidhez!


Egy borsodi kis faluban ez a fizetés fejedelminek számít.

2020. jún. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Én kicsivel kevesebbet keresek Budapesten, érdekes, havonta 90-100e forintot félre tudok tenni!!! Megoldás? Szoba bérlé, akár a város szélén, otthon főzés. Nincs igényem, de ha kell valamiből új, teszem azt, hogy ruha, tisztálkodási szer, bármi ketyere, be tudok menni a boltba é le tudom emelni a polcról, mert van tartalék. Nem gyűlik rohamtempóban, de legalább a vírus ideje alatt is volt megtakarításom, inkább előre kifizettem 2 hónappal az albérletem árát, mert biztos ami biztos, szeretem a biztonságot. De mint írtam, nincs igényem, ha kell valami akkor meg megveszem, mert muszáj/csak/mert/lehet.
2020. jún. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

Hat nem tudom... annyit minden ITs kap 1 ev tapasztalattal, budapesten. 3-4 ev korul meg lazan megvan a 400-500 netto.


Amikor en kezdtem ITba manualis tesztelokent 4 eve akkor kb 180 at kaptam, rohadt sokat kellett tanuljak meg kepeztem amgam mint a fene de most netto 700 korul jon ki a fizum. Nem sirni kell hanem tanulni! Hidd el ha valamihez ertesz es kicsit jobb vagy mint az atlag akkor 400-500 netto simman megvan. ( Ismerek vizvezetek szerelot, konyvelot, asztalost, projekt managert, epiteszt... Akik ennyit ennyit megkeresnek )

2020. jún. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
71%

250? Az még nagyon jó legalábbis itt Észak-Mon ahol sokan minimálbérből élnek vagy közmunkán ,de munkalehetőség sincs nagyon errefelé.....

Nevetséges fizetések vannak tudom èn is, a legtöbb helyen minimálbért ajánlottak vagy afelett kicsivel.... ( diplomásként)Ez vicc kategória, ami ebben az országban van.Külföldre érdemes menni

2020. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
A fizetések pont olyanok egy adott országban, amit az adott ország gazdasági helyzete épp kitermel. Lehet az adókkal játszani, de nagyságrendi változást nem igazán okoz. Nem érdemes emiatt sírni, az egyéni helyzet javítására érdemes törekedni.
2020. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a bérsávot adja az európai piac, de már ezt is nyomja lefele a keleti és a déli munkaerő. A multik anyacégei mind nyugat európai, amerikai vagy ázsiai tulajdon. Azért épített itt gyárat az Audi, Merci, Hanon, Denso, Valeo, Bosch, stb. mert olcsóbb a munkaerő mint pl. Ausztriában, Németországban vagy Francia országban. Ha nem lennénk olcsóbbak náluk, nem jönnének ide. A politika lehetővé teszi nagyvállalati szinten a megélhetést. Az ukránoknál kevésbé kedvező a helyzet ebből a szempontból, ezért épít Debrecenbe a BMW is. Gyakorlatilag ugyan azt a munkaerőt tudják majd alkalmazni, mint ha Ukrajnába építenék a gyárat. Mondhatni két oldalról is sakkban vagyunk tartva a béreket illetően. Akkor lenne érdemi béremelkedés ha produktív, termelő nagyvállalataink lennének. Ilyen volt anno a Ganz, Rába, Ikarus, Magyar hajó és daru gyár, Orion, Videoton, régi Tungsram, régi Electrolux, Győri Keksz, úgy tudom a Dreher Sörgyár sem magyar már, sorolhatnám. Amikor valaki azt a végeláthatatlan monológot szajkózza, hogy "eladták az országot" (a kérdés szempontjából irreleváns hogy kik), sajnos szó szerint kell érteni.

Addig amíg nem lesz saját termék (mind szellemi, mind szolgáltatás, mind fizikai), nem fognak nőni a fizetések. Az a vicc, hogy Magyarországon úgy a 70-es évektől az ezredfordulóig volt egy olyan minőségű szakképzés, hogy ha arra építve a felsőfokú képzéseket is gatyába ráztuk volna (ami egyébként szintén nem volt rossz, inkább elavult), a 90-es és 2000-es években fel lehetett volna építeni egy brutál erős, termelő gazdaságot. A nemzetközi politikai helyzettől kezdve a nyersanyagon át a szaktudásig minden adott volt hozzá. Ennek ellenére az elmúlt ~30 évben SEMMI nem történt, csak felvásárlás majd kiárusítás. Nem a multiknál, nem (csak) a jelen kormánynál és nem (csak) az előző kormánynál keresni a hibát, hanem az elmúlt 30 évben. Itt jönnék a másik tipikus, sokat mondott "szlenggel", hogy a 80-as évek végén nem rendszer, hanem gengszter váltás volt. Sajnos ezt is szó szerint kell érteni.

Talán még ma sem lenne késő elkezdeni ezt a felzárkózást, nagyon sok jó kompetenciával és potenciállal rendelkező fiatal szakember van az országban, akik némi lehetőséget és motivációt kapva szépen húznák azt a bizonyos szekeret. De tőlük se várjunk csodát, ha egy 5 éves egyetemi képzés és 10 éves szakmai tapasztalat mellett kiszúrják a szemüket egy olyan bérrel, amit nyugaton 0 szakmai tapasztalattal, némi túlórával is megkeres szinte bárki. A másik probléma meg ott kezdett el kibontakozni az utóbbi években, hogy a nemzetközi politikában a "hírnevünk" enyhén szólva a béka se_ge alatt.

Bocs, hosszú lett. :D

2020. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!