Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy működik most a munkanélkü...

Hogy működik most a munkanélküli hivatalban a kiközvetítés?

Figyelt kérdés

Megszűnt a munkám és 3 hónapig vagyok jogosult álláskeresési járadékra. Telefonon egyeztettem az ügyintézővel, online beregisztráltam és online kapcsolattartást választottam. Mik a tapasztalataitok mostanában?

- Milyen gyakran hívogatnak, ajánlgatnak álláslehetőséget?

- Online kapcsolattartás esetén e-mailben jön a kiközvetítés vagy postán is küldik, ha valamiért nem érnek el?

- Közmunkára mikor küldenek valakit 2020-ban?

- Csomó ismerősöm csak a járadékot kapja, de nem közvetítik ki sehova, pl. 3 hónap leállás van ott ahol dolgozik. Az ilyeneket "békén hagyja" a hivatal?

Azt olvastam, sokakat azért törölnek, mert nem jó neki a kiajánlott munka, másokba meg szarnak bele és kapják a járadékot. Hogy van most ez?

Köszi!



2020. jún. 9. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Engem fél év után felfüggesztettek mert suli miatt nem tudtam valami általuk rendezett délelőttön megjelenni. Én estire járok, ezért nyílván nekem nehezebb az állás keresés, de ez a fél év alatt egyetlen egyszer sem szóltak, hogy lenne valami... azt tudom, hogyha elutasítod az állást akkor is törölnek. A járadékról nem tudom sajnos hogy van, mert én diákmunka után kerültem estire és lettem munkanélküli.
2020. jún. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kábé ennyi lehet, hogy félévente betoboroznának katonának vagy rendőrnek, aláírod a jelenlétit, sokatmondóan azt mondod, hogy ezen még gondolkodnod kell, aztán semmi. Közmunkára nekem most rákérdeztek külön telefonos hívásban, azóta semmi. Munkaügyis ismerős meséli, hogy sorban pakolják ki a közfoglalkoztatottakat, arra ne építsek, hogy indul valami. A "mert nem jó neki a kiajánlott munka" nemlétező kombináció, direkt olyat ajánlanak fel, amit nem para elutasítani, vagy ha mégis muszáj valamiért normálisabb toborzót előszedni, akkor is van egy relative nehéz teszt, meg akkor is az egész alapgondolata az, hogy egy-két ember kell a rengetegből. Nem ezen aggódnék, hanem inkább a vmp állásajánlatainak feladási dátumain merengenék kicsit.
2020. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy.

Én is regisztrálva vagyok és semmi nem jön.

Engem is megkerestek a katonasággal, vissza is jeleztem, de már majdnem 1 hónap eltelt, szerintem nem lesz belőle semmi....

2020. jún. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én novemberben jelentkeztem be és a 7 hónap alatt még egy kiközvetítés sem volt.. semmi.. pedig már annyira nem találok állást, hogy bármit elfoganék
2020. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kapjátok a 22 ezres FHTt csak akkor szórakoznak veletek, ha egy fillért nem kaptok tőlük akkor általában max 1-2 önéletrajzíró tanfolyamra kell bemenni vagy arra se.
2020. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5ös, legtöbbünk nem kap semmit, sajnos!
2020. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aki csak max 3 hó járadékot vagy semmit nem kap, azokat általában békénhagyják.

De minek is lennél regisztrálva, úgysem kapsz semmit, pont ezért papíron nulla a munkanélküliség.


Ha pénzt nem kapsz és jön esetleg egy állásajánlat levélben, ismerősöm 1 év alat 1-et kapott azt sem kötelező elfogadni.

2020. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!