Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez mennyire hátrány a karrier...

Ez mennyire hátrány a karrier szempontjából?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék teljes munkaidőt vállalni, hanem max heti 32 órát.

Szeretnék heti 1 napot szabadon, amikor azt csinálok, oda megyek ahova akarok. (A hétvégémen felül.)


Sajnos félek, hogy felzabálná az életem a karrier. Még ha jól is keresnék. Nagyon fontosnak tartom a minőségi időtöltést, életet.


Üzleti területen dolgozom, így gyanítom heti 4 napból is bőven megtudnék élni. Legalábbis a korábbi fizetéseim alapján.



2020. jún. 10. 19:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Vannak part-time állások, nem feltétlenül kell 8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás. Viszont egyértelműen a fizetés is alacsonyabb.
2020. jún. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Elég ritkák az ilyen állások.
2020. jún. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan szeretnének ilyet, de nem tudok olyan cégről, amelyik ilyet kínálna.

Üzleti (de egyébként bármilyen) területen ügyfeleket kell kiszolgálni. Igazodni kell hozzájuk, elérhetőnek lenni, mert ha nem vagy az, akkor keresnek mást.

Ha cégnél dolgoznál alkalmazásban, akkor azt nem tehetik meg, hogy csak 1-2 ilyen emberük van, mert az konfliktusokhoz vezetne. A pénz nem mindenkinek az első, sőt, ha valaki jól keres, akkor simán hajlandó elengedni a fizetése 10-20%-át a több szabadidőért cserébe. Többen is akarhatnák később ezt a munkarendet, aztán meg nem lesz, aki bent legyen az irodában bizonyos napokon.

Azt meg ugye nem lehet megtenni, hogy neked lehet, másnak meg nem.

Ezt az egészet max vállalkozásban, vagy pici cégnél tudod megvalósítani. Előbbi esetben a magad ura vagy, de nem biztos, hogy sikerre tudsz vinni egy vállalkozást, ha eleve azzal indulsz, hogy minél kevesebbet akarsz dolgozni.

Pici céghez meg valami nagyon speciális tudás kell, hogy már az elején alkudozhass és te szabd a feltételeket.


Én azt hiszem, nagyon fiatal vagy még, és nem érted a munka világát. Előbb tegyél le valamit az asztalra, de valami komolyat, amit nem tud holnap 100 másik ember utánad csinálni. Majd utána lehetnek igényeid. Ilyen szakma vagy tudás pedig nem sokaknak van.

2020. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Angliában tanultam TOP200-as egyetemen.


Ez nem elég alkupozi?

2020. jún. 10. 21:28
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát az a legtöbb cégnél nem számít sokat
2020. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Ha van mögötte valós tudás, számíthat, de a tény magában kb. senkit sem érdekel.
2020. jún. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Van valós tudás. ;)
2020. jún. 10. 21:51
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk úgy, hogy van esély. Hajrá!
2020. jún. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%
Ilyen upwork/freelancer/fiverr dolgokkal próbálkoztál már?
2020. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

Felvételnél senkit sem érdekel hol végezted a tanulmányaidat, az egy extra lehet, hogy van nemzetközi tapasztalatod, de egy pályakezdő diplomásként nem te diktálsz a piacon és tapasztalat nélkül nem valószínű, hogy találsz ilyen pozit itthon (32 óra abszolút nem standard idő, és miattad tegyenek át mindent callt péntekről más napra?, stb. Próbáld reálisan felmérni, hogy a te tudásod mennyit érhet, meg azé, aki 10 éve dolgozik ebben).


Akkor javaslom inkább Dániát vagy kezdj el dolgozni 40 órában és ha letettél valamit az asztalra egy cégben (mondjuk van 2 év tapasztaltatod a cégben, már előléptettek egyszer) akkor kérj szerződésmódosítást, amiben időarányosan csökkentik a béred.


Én azt mondanám, hogy ez nagyon nagy hátrány és csomó lehetőségtől fogsz elesni emiatt. Amúgy halkan mondom, hogy nekem nem éppen úgy tűnik, hogy olyan szakmát választottál, ahol működik a work-life balance... Egy évi zárásnál pl nem nagyon tudom hogy akarod tartani azt a 32 órát, mikor jellemzően a 40et sem lehet.

2020. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!