Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állatorvosként Kanadában...

VetDr kérdése:

Állatorvosként Kanadában megéri dolgozni?

Figyelt kérdés

- Van rá kereslet? Én úgy láttam, hogy hiányszakma ez odakint.


- Pályakezdő állatorvosként lenne kint esélyem? (jelenleg még nincs meg a diplomám, csak érdeklődök, tervezek) ... Kisállatokkal szeretnék majd foglalkozni (és nem egzotikusokkal, ha lehet).


- Mik a tapasztalatok ezzel a munkával kapcsolatosan Kanadában?


- Mennyivel másabb kint dolgozni állatorvosként, mint Magyarországon?


- Könnyű kijutni vele? (Ontario tartományban gondolkodom, Toronto környékén)


- Van különbözeti vizsga? Ha igen, mennyibe kerül?


- Jól lehet vele keresni? Úgy értem, egy minőségi életszínvonalat fenn lehet tartani vele? (Nem luxi kocsikra gondolok meg világ körüli utakra, de azért ne kelljen számolgatnom, hogy vajon ebben a hónapban kijövök-e a pénzből)


Köszönöm előre is a válaszokat, akkor is, ha csak néhány kérdésemre kapok választ! :)



2020. jún. 16. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az offért, de ha ennyire komolyan érdekel a téma, akkor kanadai fórumokon kéne ezeknek utána kérdezni. Szerintem onnan kapsz segítséget, plusz pontosabbak az információk is. Az hogy kell-e különbözeti vizsga az ottani állatorvosi szervezetek tudnak válaszolni.
2020. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kanadában élek, de nem tudok minden kérdésedre válaszolni. A végzettséget biztos, hogy nem fogadják el egy az egyben, még a nővéreknek is újra kell tanulniuk, vizsgázniuk, hogy itt dolgozhassanak. Itt általában nem magánban dolgoznak, hanem van egy "központ", ahol pár állatorvos dolgozik együtt. Mi kisvárosban élünk, itt egy állatkórház van, 6-7 állatorvossal. Biztosan jól keresnek, mert nagyon sokba kerül az ellátás, nekünk egy cicánk van, tavaly az oltásért és egy általános vizsgálatért probléma nélkül 50 ezer Ft-ot fizettem. Szinte minden családnak van háziállata, általában több is, és költenek is rájuk rendesen, tehát nagy a kereslet az állatorvosokra. Ontarioba és BC-be a legnehezebb kijutni, mivel szinte minden bevándorló ebbe a 2 tartományba akar menni. És ezek a legdrágábbak is megélhetés szempontjából, főleg a lakhatás.
2020. jún. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Most kiváncsiságból megnéztem, Ontarioban 77 ezer körül írja az átlagfizetést, ahol mi élünk, ott 82 ezer körül. Ez azért sokkal kevesebb, mint egy orvos, fogorvos fizetése, de jól meg lehet belőle élni. Nekünk kettőnknek kb. 110 ezer az éves bevételünk, de én csak részmunkaidőben dolgozom. 3-an kényelmesen megélünk belőle, van egy kertes házunk, amin még hitel van, de kényelmesen tudjuk fizetni, és van megtakarításunk is. Mi elég későn jöttünk ki, 35 fölött voltunk mindketten, tehát mi kicsit le vagyunk maradva a barátainkhoz, a környezetünkhöz képest. Tehát nem járunk meleg helyre nyaralni télen, nincs nagy truck, motorcsónak, quad, lakóautó, vagy egyéb költséges hobbi, de teljesen elégedettek vagyunk. Torontoban élő fiatal, diplomás ismerősömnek viszont másodállást kellett vállalnia, hogy fizesse a drága albérletét, míg pályakezdő volt.
2020. jún. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2020. jún. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ mindenkinek! :)


Ha esetleg még valaki válaszolna, csak nyugodtan! ;)

2020. jún. 18. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!