Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennétek gyakornoknak...

Elmennétek gyakornoknak minimálbérért (br. 160e) ennyit tapasztalattal?

Figyelt kérdés
Két diplomám van, egy mérnök BSC (anyagtechnológia) és egy közgazdász MSC. Már az egyetem alatt dolgoztam gyakornokként közel 2 évet, majd főállásban is több mint egy évet. Az élet úgy hozta, hogy sajnos fel kellett mondanom, de van tapasztalatom, mégsem vesznek fel közel 4 hónapja semmilyen mérnöki pozícióba. Angolul és németül is jól beszélek. Szerintetek újra gyakornoknak kellene elmennem minimálbérért, holott annak kétszeresét is kerestem már rendes mérnöki pozícióban, vagy kezdjek teljesen más irányba gondolkodni, ami esetleg még nőiesebb is? 25N

2020. jún. 16. 11:46
A kérdező szavazást indított:
teljesen más irányban gondolkodnék
várnék még pár hónapot munkanélküliként
elmennék gyakornoknak
várnék még pár hónapot, de addig más munkát elvállalnék
17 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%

Miért utasítanak el általában?

Releváns mérnöki tapasztalat, nyelvismeret van.

Biztos nem mennék gyakornoknak (nem is vennének fel)

2020. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Eddig ezeket kaptam:

- nem Ön került kiválasztásra

- a munkakört nem Ön nyerte el

- a pozíciót befagyasztották

- a kiválasztási folyamatot Ön nélkül folytatjuk

- különböző okok miatt nem tudunk új munkatársat felvenni

a kedvencem pedig amikor "2 héten belül visszajelzünk", majd soha többet nem is hallok felőlük...

2020. jún. 16. 13:02
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Ja én most nem a sablon szövegekre gondoltam, hanem interjúkon, teszteken, mi volt ami nem ment jól, mi volt amire az interjúztató felhúzta a szemöldökét stb


#1

2020. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Gépészmérnöki diplomával bruttó 160? Viccnek is rossz.


Az ország melyik részén keresgélsz?

2020. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Volt ahol abban éreztem a problémát, hogy nő vagyok. (egyedüli nő lennék az üzemben vagy úgyis el akarok majd menni szülni)

Volt ahová közvetítőn keresztül kerültem, aki még azt sem tudta megmondani, hogy pontosan mit gyártanak, majd az interjún nekem a termék alkatrészeit és működését kellett volna tudnom. Esélyem sem volt utánanézni.

Valaki azt kritizálta, hogy miért hagytam ott az előző helyet.

Valaki nem volt hajlandó figyelembe venni a gyakornoki 2 évet, így kevésnek tartotta a tapasztalatomat.

Illetve nem tudtam elég határozottan hazudni, hogy életem végéig ott szeretnék dolgozni és feltételezték, hogy előbb-utóbb úgyis felmondanék.

2020. jún. 16. 13:33
 6/19 A kérdező kommentje:
Borsod megyében élek és elég minuszos lenne a költözés, mert itt saját ingatlanom van. De már a költözésem is gondolkozom, csak nem nagyon éri meg.
2020. jún. 16. 13:38
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Menj el gyakornoknak és közben aktívan keress rendes munkát. Ne az elmúlt pár hónapból indulj ki. Hosszabb távon biztosan jobban jársz, ha maradsz a szakmában.
2020. jún. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

1. Teljesen reális, első nőként ne akarj bekerülni egy összeszokott csapatba

2. De tudtad hova mész, milyen cég, legalább felkészülhettél volna, hogy mit gyárt

3. Erre a kérdésre fel kell készülni előre

4. Ha a szakmai eredményeiddel nem tudod alátámasztani az alkalmasságod, engedd el.

5. Szintén olyan kérdés, amire fel kell készülni


Azt meg neked kell mérlegelni, hogy melyik a nagyobb mínusz, bevétel nélkül élni vagy eladni az ingatlant és odébbállni.

Esetleg átmenetileg kiadni csak.

2020. jún. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Fel voltam készülve, nekik nem tetszik semmi...

A céget meg mint mondtam nem tudtam, mert a közvetítő adta meg nekik a számom és telefonos interjú volt....

2020. jún. 16. 13:54
 10/19 anonim ***** válasza:
15%
Egy csomó munkahely biztosít szállást olcsón vagy ingyen, érdemes messzebb is nézelődni az ország más részein, ha helyben nem találsz semmit és nem köt oda semmi. Mérnöki végzettséggel és nyelvtudással tárt karokkal vár jópár multi tapasztalat nélkül is.
2020. jún. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!