Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felvettek közvetlenül a...

Felvettek közvetlenül a céghez, de diák vagyok, iskolaszövetkezetet kellene keresnem?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy céghez, hogy felvesznek-e embereket, és felvettek. De mivel diák vagyok (nincs még diplomám), ezért kérdésem az, hogy egy iskolaszövetkezetet kellene felkeresnem?


Előre is köszönöm a választ!



2020. jún. 25. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha felvettek, minek a közvetítő, aki leveszi a sápot?!

Felvettek, menj és dolgozz.

2020. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Diák is dolgozhat "rendes" munkaviszonyban, közvetlenül a cég alkalmazásában. Ilyenkor ugyanúgy 33,5%-ot vonnak a bruttóból, mint bárki másnak. Iskolaszövetkezeten keresztül csak 15%-ot vonnak, de a bruttó is alacsonyabb. Ha a cég közvetlenül felvett, akkor nem kell menned iskolaszövetkezethez, nem fog a cég miattad a szövetkezettel szerződést kötni.
2020. jún. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha meg a cég iskolaszövetkezeten át akarna mindenképp alkalmazni (ilyen is van), akkor már elküldtek volna egyhez. (Nyilván akkor minden diákmunkásuk ugyanannál lenne, adminisztráció miatt.)
2020. nov. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!