Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ad egy cég többet...

Miért ad egy cég többet valakinek ha diplomát szerzett ha a diploma a munkához nem is kell? Én nem kaptam többet anno diplomázáskor

Figyelt kérdés

Kettős mérce. Ugyanabban a munkakörben vagyunk. Én amikor lediplomáztam megkérdeztem kapok-e emelést. A válasz az volt hogy nem, miért is kapnék, a munkához nem kell a diploma (tényleg nem)

A kollega (azonos munkakör) lediplomázott és egyből kapta az emelést. Kérdést mire fel?

Ez nem sérti az egyenlő bánásmód elvét? A diploma nem kell a munkához se neki se nekem, én nem kaptam többet-ő miért kap?


(Tudom miért kap, nem vagyok naiv, csak azt az okot a cég hivatalosan el nem ismerheti)


2020. jún. 26. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki olyan bérért vállal munkát, amit ki tud alkudni magának. Ha neked nem tetszik a jelenlegi fizetésed, jogodban áll olyan munkahelyet keresni, ahol megkapod az áhított bért. Soha nem fogom fel, miért kell az ilyen sztorikon pörögni. Ha pofára megy a fizetés az adott helyen, akkor sincs közöd hozzá, hogy a másik mennyit kap. Kérj emelést megint. Ha kapsz örülj, ha nem elfogadod vagy mész tovább. A bérezéseket illetően nem értelmezhető az egyenlő bánásmód. Sehol, semmilyen jogszabályban nincs leírva az, hogy két azonos munkakört végző embernek azonos fizetés kell azonos végzettség mellett.
2020. jún. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

1 es pont leirta amit irtam volna, mondjuk en alparibban fogalmaztam volna mert az ilyen semmirekello szanalmas nyomorekokkal a tokom telivan. Miert kerestem mindig tobbet mint a hasonlo tapasztalattal rendelkezo szemelyek?

Hat azert mert en interjun is es bertargyalason is kialltam magamert. Mondtam egy szamot amit vagy megadtak vagy nem, de eddig meg nem volt olyan hogy ez megallitott volna, addig interjuztam mig egy ceg megadta a szamot. Hogy neked is ennyi jare? Hat nem! Mert te toketlen vagy hogy bemenj es a resource managerednek megmond h neked ennyi az arad es ha o nem megy bele akkor aktivan allast keress.

2020. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Délután azt írtad, április óta nincs állásod és mész interjúzni. Ott már leírtad, hogy minél alacsonyabb bért kérsz, hogy legyen esélyed. Na. Ezért a mentalitásért nem kaptál soha fizetésemelést.
2020. jún. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A piacon mindig annyit kapsz amennyiert eladod magad. Ha te úgy érzed ennél többet ér a munkád allj ki magadért, ne hivatkozz masra csakis magadra mert bezzeg neki annyi. Vagy ad emelést vagy kalap kabát.
2020. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!