Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nemzetközi kamionozás 21 alatt?

Nemzetközi kamionozás 21 alatt?

Figyelt kérdés

Jelenlegi szabályozás szerint nem kezdő B kategóriával megszerezhető a C és a CE kategória, de van egy kitétel, hogy 21 alatt csak belföldön jogosít vezetésre.

Ezt hogyan kell elképzelni? 21 évesen jogsi csere? Vagy ezt, hogy jelölik? Van valakinek gyakorlati tapasztalata?

Csak mert számomra nem mindegy az a párszázezer forintos különbség amit vesztenék a belföldizéssel. 19 éves vagyok.



2020. jún. 26. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Nem az életkorod, hanem a születési dátumod van a jogsiban. Azért nem kell cserélni mert betöltötted a 21-et
2020. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Okés, köszi!

És a nemzetközis dologról tudsz valamit?

2020. jún. 26. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:

"21 alatt csak belföldön jogosít vezetésre."

Ezen mi nem érthető!? -_-"

Ott a születési dátumod a jogsin. Ha külföldön igazoltatnak, akkor megbüntetnek, mivel nem rendelkezel a kategóriára érvényes jogosítvánnyal. Hiába van meg, 21 éves korodig csak Magyarországon használhatod, mivel itt hoztak egy ilyen törvényt hogy 18 évesen megszerezheted, de ez nem EU szintű, így csak ide vonatkozik. Mellesleg úgysem vennének fel sehova nemzetközire, hiába erőlködnél, mivel a cégek is tisztában vannak ezzel.

2020. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és mellesleg az is hülyeség hogy nem kezdő B kategóriával. Nem kezdő VEZETŐI ENGEDÉLY van meghatározva. Tehát az első nemzetközileg elismert kategóriád. Ami lehet AM kategória is. A C kategóriának pedig nem előfeltétele a nem kezdő vezetői engedély, csak az E-nek. Annak is azért, mert a kezdő vezetői engedélynek van egy olyan korlátozása hogy nem vontathatsz semmit. Mielőtt megkérdezed, a kezdő vezetői engedély nincs ráírva a jogosítványra, az első kategória megszerzésének a dátuma van rajta, abból kikövetkeztetik hogy kezdő vagy nem. 😁
2020. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom, folyamatban van a C és CE jogsim már. A nem kezdő B-t azért írtam, mert az én esetemben ez volt az első megszerzett kategória.

Csak nekem ez elég érdekes, hogy a magyar kormány egy megszerzett jogosítvány után azt mondja, hogy nem használhatom külföldön. Vannak Eszéki rokonaim ő nekik ez elképzelhetetlen, hogy egy megszerzett Európai Úniós jogosítványt korlátozzanak.


A tipikus kioktatós magyar f@szkalap stílusodat meg nyugodtan elhagyhattad volna.😁

2020. jún. 27. 15:02
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Látom nem jutott el az agyadig az információ. Próbáld meg mégegyszer értelmezni a dolgokat. Az unióban 21 év a CE alsó korhatára. Nem a magyar kormány mondja hogy nem vezethetsz külföldön.. Ők azt mondják hogy megszerezheted már 18 évesen is, de mivel az eu-ban 21 év a korhatár, addig csak itthon használhatod, mivel mi engedélyezzük, de vannak országok az eu-ban amik nem. Nem fogják külön részletezni az ilyen agyhalottak kedvéért hogy miért nem vezethetsz vele külföldön... Most jön gondolom a tudom de... Nincs de, és ha tudnád, akkor nem pörögnél ezen.

Egyébként meg senkit nem érdekel hogy neked a B az első. Kiírtad ide hogy nem kezdő B kell hozzá. Aztán jön valaki aki csak informálódni szeretne, és már kapásból félre is lett informálva az első mondattal amit elolvasott. Ezért volt a "tipikus kioktatós magyar f@szkalap" stílus. Na szia, további jó értetlenkedést.

2020. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!