Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25 éves vagyok, csak egy...

25 éves vagyok, csak egy "sima" érettségim van érdemes elvégezni a pénzügy és számvitel ügyintéző okj-t vagy azzal is kitörölhetem, mint az érettségivel?

Figyelt kérdés
Tanulás, érdemes

2020. jún. 27. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Ha olyan helyre jelentkezel, ahol a frissen végzett diplomás HR asszisztens lányka szűr elő, és 25 évesen semmiféle ilyen irányú tapasztalatod nincs, akkor a felesleges.


Ha szerencséd van és komoly HR-es van, és van egy ilyen végzettséged, aki ismeri mit is takar ez, akkor még van esélyed irodai munkákra, nyilván a legalsóbb szinteken.


A harmadik verzió meg egy KKV, ahol ezzel lehet kontírozó könyvelő, meg akit lehívnak, hogy a számlatömbből a számlát kitöltse.


Magyarország ugyan a papírok országa HR szinten, de nem az OKJ-s papíroké, hanem a diplomáké.

2020. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mármint most az admin munkakörökre értem, nyilván egy villanyszerelő egyéni vállalkozó OKJ-s bizonyítványát senki nem kéri el, megbízik benne, h holnap nem ég le a ház zárlat következtében.
2020. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jössz rá, hogy mennyire fontos lenne, ha nincs papírod. És nem, nem csak a diploma számít, sokkal inkább az, hogy el tudod-e magadat adni.
2020. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tedd le a PSZ-t, viszont utána menj tovább mérlegképesre. A kettő együtt már ér valamit a munkaerőpiacon aktív, tárgyalóképes angollal kiegészítve :)
2020. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
És tegyük azt is hozzá, hogy akkor számit valamit, ha nem a többmillió vidéki ember közé tartozol. Ott semmit sem ér. De nemcsak ez, hanem kb. az összes végzettség, ami nem épitőipari és nem olyan, amire egy nő általában fizikailag nem alkalmas.
2020. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindenkepp ha ezt elvegzed utana merlegkepesre menj, ugy van igazabol ertelme. Nem mondom h nelkule nem fogsz elhelyezkedni mert el fogsz hulyesegeket irnak h csak a diploma. Viszont tul sokat nem tudsz elkerni erte a cegeknel teszem azt akar netto 300at. Ha szakember szeretnel lenni a PSZÜ-nél ne allj meg. Ahogy elvegzed menj tovabb merlegkepesre plusz nyelv. S ugy mar tuti lesz. Ám ha ennyire fiatal vagy miert nem probalod meg az egyetemet?🙂
2020. jún. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megvan az ügyintézői, a mérlegképes, a bérügyintézői. Beszélek angolul és németül. Mégis a gyárban rohadok, mert Veszprém megyében nem tudok velük semmit sem kezdeni, nincs rá kereslet. Nekem nem érte meg tanulni.
2020. jún. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es: ilyen végzettséggel Pesten keresett lennél. Miért nem költözöl?
2020. jún. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ott keresett, de nem kapnék annyival többet, hogy tudjak albérletet fizetni. Plusz, ha én elköltözöm, akkor anyám mellé kell egy ápolónőt fogadnom, aki ellátja helyettem. Az meg végképp nem jönne ki a fizetésemből. Vagy szerinted kapnék olyan állást, amiből ezek kijönnek? Én eddig nem találtam.
2020. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ilyen feltélekkel 0 tapasztalattal valóban nem érdemes. De pl. ha nem kellene senkit se ápolni, akkor kapnál annyival többet, hogy egy szobát ki tudj venni. Aztán 2 év múlva váltanál munkahelyet +30%-kal többért és egy egész lakást is tudnál bérelni. De persze annyival többet nem kapnál, hogy ápolónőt tudj fizetni :/ Sajnos annyira azért nem jók a bérek.
2020. jún. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!