Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályát váltanék. Merre érdemes...

Pályát váltanék. Merre érdemes elindulnom, ha nem megy a matek és az egészségügy sem való nekem? Csak a jog az egyetlen lehetőség?

Figyelt kérdés

Érettségi után 2 éves irodai titkár okj-t kezdtem, most végeztem az első évvel. Amit itt tanulok: gyors- és gépírás, angol, rendezvényszervezés, gazdaságtan, vállalkozástan, informatika, kommunikáció, jog és ügyintézés. Nagyon szeretem ezt a szakot, de úgy érzem nem túl piacképes és a fizetés sem eget rengető itt vidéken. Matekból az egyszerűbb feladatok is gondot okoznak, az egészségügy nem nekem való. Ha kórházba kell menni, már attól ráz a hideg. Tanár lennék szívesen, de az ő fizetésük is elég gyenge. Nem milliomos szeretnék lenni, csak egy szakmát szeretnék amiből meg lehet élni és a hónap végén is telik ételre. A jog tetszik, de nagyon sokan írják, hogy a jogászok 5+ évet tanulnak, de nettó 180-200 a max... Rendezvényszervező is lennék, de turisztikán nekem erős lenne a matek... mindenképpen egyetemi szakot szeretnék, de kérdés, hogy az alábbiak figyelembevételével van egyáltalán létező szak?


19L



2020. jún. 28. 20:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Azért egy jobb ügyvéd nem 180at keres... Inlább milliókat, magánpraxisban. Persze nem rögtön az elején, mert akkor még tényleg bagóért fogsz dolgozni. Viszont később a befektetett kemény munka megtérül. Multik is szoktak alkalmazni jogászokat. Talán nem milliókért, de nem is nettó200ért...
2020. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!