Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként érdemes posztgr...

Pályakezdőként érdemes posztgraduális képzésre jelentkezni?

Figyelt kérdés

Jogot tanulok és idén végzek. Több olyan képzés is van, ami szimpatikus és biztos jobban jártasabb lennék az adott területen, viszont nem tudom, hogy egy ilyennel pályakezdőként mennyivel lennének jobbak az esélyeim?

Mivel ezekből nincsen nappali tagozat, ezért csak munka mellett lehet csinálni, eleve kérdéses hogy a kettőt össze lehet-e egyeztetni, illetve hát ezek sem ingyen vannak, egy munkáltató meg nem fogja nekem fizetni, legalábbi tuti nem egy frissdiplomásnak.

MBA-n is gondolkodtam, de az néhány év munkataoasztalathoz kötött ha jól tudom.



2020. júl. 3. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szakjogászképzéseket én nyugodt szívvel tudom ajánlani. Én is pályakezdőként kezdtem az elsőt, egyrészt felüdülés volt a nem is a hivatásomhoz kapcsolódó, adminisztratív munka mellett amit akkor találni tudtam, hogy azért itt legalább benne vagyok a sodrásban.

Másrészt meg, ami igazán jó benne, az emberek, a kapcsolatok! Mikor pár év múlva ott akartam hagyni az addigi munkámat, több pénzért, a szakmához jobban kötődő munkakörért, egy volt szakjogász évfolyamtársam segített ebben.

Pályakezdőként egyébként külön jó, mert akkor még a volt egyetemi évfolyamtárs haverjaid is jellemzően csak a létra alját kapirgálják akárcsak te, viszont a szakjogász képzésen már összehaverkodhatsz olyanokkal, akik már tartanak valahol a szakmában és akár be is tudnak juttatni az ő munkahelyükre. Külön jó, hogy ez valószínűleg olyan hely, amivel a későbbiekben foglalkozni akarsz, hiszen azért választottad pont azt a féle képzést.

2020. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!