Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi jelenleg Magyarországon...

Mennyi jelenleg Magyarországon az átlagkereset?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete beszélgettem az egyik munkaügyi ismerősömmel, mikor is szóba kerültek a fizetések. Mondtam neki, hogy egy cikkben azt olvastam, hogy most 258 ezer Forint körül van a nettó átlagkereset, amire ő kinevetett, és annyit mondott, hogy "lehet hogy annyi, de abban akkor nincsenek benne se a munkanélküliek, se a rokkantnyugdíjasok". Kérdeztem tőle hogy akkor azokat is belevéve mennyi lenne, de a jelenlegi adatot nem tudta megmondani. Azt viszont igen, hogy úgy 8-10 éve egyszer valamelyik kollégája mondta neki, hogy az akkor hivatalos 150 ezres nettó átlagkereset is ugyan ilyen volt, a 18 év feletti már nem tanulók és a nyugdíjkorhatár között lévők összes magyarországi lakost belevéve a történetbe viszont az átlagkereset már csak 102 ezerre jött ki.


Tudja valaki hogy akkor most mennyi lehet a tényleges átlagkereset itthon? Mármint úgy hogy azokat is belevéve, akiket kihagynak ezekből a statisztikákból.



2020. júl. 5. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
3 hónap után a munkavállaló kiesik a rendszerből, ez azt jelenti, hogy ugyan nincs munkája, de nincsen munkanélküliként regisztrálva és a jövedelme (illetve annak hiánya) nem jelenik meg a statisztikákban. A kormány így kozmetikázza a számokat. Épp ezért senki nem tud neked majd egy valódi átlag vagy medián jövedelmet mondani. Én budapesti vagyok, azt látom, hogy nagyon közelít a szakmunkás és a diplomás bér, a korosztályunkban (30-40) olyan havi nettó 300 ezerre tenném az átlagot (!).
2020. júl. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

A 258ezer az teljesen reális szerintem.



"akkor nincsenek benne se a munkanélküliek"


Azért az erős hogy ilyen sötét emberek dolgoznak munkaügyön mint ismerősöd, hogy a munkanélküliek 0Ft "keresetét" bele akarja számolni az átlagkeresetbe.


Ez olyan mintha annak az embernek a jegyeit akarnád egy iskola tanulmányi átlagába bele számolni, aki nincs beiratkozva iskolába.

2020. júl. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%

"lehet hogy annyi, de abban akkor nincsenek benne se a munkanélküliek, se a rokkantnyugdíjasok"


ÁtlagKERESET. A munkanélküli SEGÉLY és a rokkantsági ELLÁTÁS/JÁRADÉK az nem kereset. Kereset az, amit a MUNKÁDÉRT kapsz.

Ja, és nincsenek benne sem a nyugdíjak, sem az ösztöndíjak, sem az iskolások 0Ft-ja.

2020. júl. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt hittem hogy valamilyen teljes statisztika mégis csak készül.

#2: De elvileg azok sincsenek benne, akik segélyt kapnak. Tehát a hivatalosan, bejelentett munkanélkülieket sem számolják bele. Legalábbis nekem így mondta.

2020. júl. 5. 18:59
 5/11 A kérdező kommentje:
#3: Ez mondjuk jogos. És akkor lehet olyan statisztikát találni, amiben benne van minden munkaképes ember? Egyáltalán minek kellene ezt hívni? Átlagbevételnek?
2020. júl. 5. 19:01
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Mert az, amit kapnak, nem fizetés. Zárójelben mondom, hogy pl. az otthonápolóknak azért nem akarták megadni a munkaviszonyt, mert a havi ellátásul lerontotta volna az átlagot.
2020. júl. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

"És akkor lehet olyan statisztikát találni, amiben benne van minden munkaképes ember?"


Ott max azt mérik hogy a munkaképes emberek hány %-a van foglalkoztatva.

2020. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem az átlagkereset kell, hanem az úgynevezett medián, ami elvileg az összes dolgozó ember keresete.

Azt ugyanis elmondom Neked, hogy a nemrég megjelent átlagkereset számítást sikerült úgy "beállítaniuk", hogy az 5 főnél kevesebb embert foglalkoztató kis cégeket bele sem vették a számításba.


Nos, idézet egy 2020 januári cikkből:

'242 300 forintnak adta meg a KSH friss jelentésében a nettó átlagkeresetet a 2019. január–november közti időszakra. Bruttóban erre 364 300 forint jött ki, ami 11,2 százalékos növekedést jelent előző év hasonló időszakához képest.


Csak novembert vizsgálva elvileg 275 ezer forint volt a havi nettó átlagkereset. Sajnos a KSH a mediánkeresetet nem árulja el, így csak más jelekből sejthetjük, hogy az emberek többsége az átlagnál kevesebbet keres. Az sem kizárt, hogy döntő többsége. "

2020. júl. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az átlagkereset semmit sem jelent, a KSH is elismeri, hogy leginkább a 9-10. decilisbe tartozók bére dobja meg nagyon. És ez a két kategória ráadásul pont olyan, hogy az előtte lévőknél aránytalanul nagyobb fizetést jelent. Tehát valahogy úg képzeld el, hogy a 7. X Ft a 8. X*1,2 a 9.X*3 a 10. meg kb. X*5.
2020. júl. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy áltagKERESETről vagy átlag JÖVEDELEMRŐL beszélünk. A kereset az, amit megKERESEL, tehát KERESŐ tevékenységgel (azaz munkával).


A JÖVEDELEM ennél tágabb: jövedelem a nyugdíj is, a segély is, de még a befektetésed hozama meg a bankbetét kamata is.


Ha jövedelemről beszéltetek, akkor az ismerősöd jogosan állapította meg, hogy abba illene beleszámolni a munkanélküli segélyt (foglalkozást helyettesítő támogatás) és a (rokkant)nyugdíjat is. Ha keresetet mondtál, akkor viszont az ismerősöd hülye.


Egyébként a válasz a kérdésre: bruttó 365.000Ft (KSH szerint). A nettót nem lehet megmondani, mert az függ attól, hogy hány gyereked van, van-e tartós betegséged, első házas vagy-e...stb.

Gyerek és fogyatékosság vagy egyéb adókedvezményre jogosító tényező nélkül ez 242.725Ft.

(Igen, ez az átlag, amiben benne van a szabolcsi közmunkás fizetése, de a jegybankelnöké is).

2020. júl. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!