Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet Budapesten megélni...

Hogy lehet Budapesten megélni ha 80-100 ezer között mozognak a lakásárak, miközben a nettó médián fizetés kb 160-180 ezer?

Figyelt kérdés

Számomra érthetetlen. Ha keresek mondjuk 180ezret, abból elmegy fele az albérletre, negyede étkezésre a többi meg ruhákra, tömegközlekedésre és személyes higiéniai szerekre.

Akkor miért van az, hogy a budapestiek nagy részének drága autója van, minden évben nyaralni mennek és a méregdrága beülős helyek tele vannak velük?



2020. júl. 6. 20:25
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Lényegében napról-napra élet és folyamatosan számolnom kell a pénzem. Gondolom mondanom sem kell, hogy emiatt barátnőm sem volt soha és magánéletileg is nulla az életem.
2020. júl. 6. 20:26
 2/27 anonim ***** válasza:
38%
Jó kérdés, erre én is kíváncsi vagyok :D
2020. júl. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Ugy, hogy aki 160at keres, az nem berel egyedul lakast.
2020. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Nem a 160-180e Ft keresetű betanított munkások járnak drága autóval, meg nyaralni, nekem elhiheted.
2020. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Egyedül én sem (úgy még drágább lenne). De egy szimpla szoba is ennyi körül mozog a rezsivel együtt.
2020. júl. 6. 20:43
 6/27 anonim ***** válasza:
70%

"Ha keresek mondjuk 180ezret"


...


"Akkor miért van az, hogy a budapestiek nagy részének drága autója van, minden évben nyaralni mennek és a méregdrága beülős helyek tele vannak velük?"


Mivan??! :D

2020. júl. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
79%
Ha 180at keresel, akkor szobát bérelsz 50-60ért max és folyamatosab azon dolgozol, hogy többet keress. Beülni egy sörre vhova heti egyzer 2-3e ft, erre 180ból is telhet. Az új autók jó része céges autó, de ne tévesszen meg a látszat, a sok autóhoz képest sokkal-sokkal több ember ül villamoson/buszon/metrón, csak az nem annyira szembetűnő. Egyébként rosszul látod a dolgokat és ezekből rossz következtetéseket vonsz le.
2020. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Én itt azt látom, hogy az átlag budapesti minden évben megy drága négycsillagos horvátországi nyaralásokra, sokaknak még telelésre is telik. Ráadásul azt látom, hogy a budapestieknek még a Semmelweiss vagy a CEU milliós szemeszterárát sem jelent gondot kifizetnie.
2020. júl. 6. 21:49
 9/27 anonim ***** válasza:
89%

Te látsz pár embert, aki jól él, de ők nem a 180at kereső réteg. Mint mondtam, a szürke kisegér többséget teljesen ignorálod.

Btw, Horvátország nem olyan drága, a Balatonnál sokkal olcsóbb.

2020. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Egy csomó budapesti ismerősömnek villája van a Balaton partján. Sokaknak még vitorlásuk is van.
2020. júl. 6. 22:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!